Pogba és Ibra villanásai után nyert a United

A Manchester United a Crystal Palace vendégeként lépett pályára a Premier League hétközi fordulójában.

José Mourinho csapata nehezen hangolódhatott a meccsre, ugyanis a londoni dugó miatt mindössze 45 perccel a kezdés előtt estek be a stadionba.

A meccs elejétől kezdve jobban játszott a United, Wayne Rooney és Pogba is nagy helyzetben hibázott. A jég az első félidő hosszabbításában tört meg, ekkor egy szabadrúgás után Zlatan Ibrahimovic tette le mellel a labdát Paul Pogbának, aki közelről szerezte meg a vezetést.

Ahogy az mostanában lenni szokott, a United visszaengedte a meccsbe ellenfelét, James McArthur előbb távolról lőtt, amit parádésan védett David De Gea, majd Delaney sarkazása után már nem hibázott a középpályás és egyenlített.

A folytatásban aztán Pawson játékvezető került a középpontba, előbb egy jogos tizenegyest nem adott meg, miután Ledley Rojo elől kézzel ütötte el a labdát, majd Juan Mata találatát érvénytelenítette les miatt, szintén tévesen.

A 88. percben aztán Pogba remek passza után Ibrahimovic zseniálisan emelt Hennessey kapujába, ezzel szerezve meg a három pontot, ami nagyon kellett, ugyanis az élmezőnyben az Arsenalt leszámítva mindenki hozta a maga kötelező feladatát.

A Chelsea Cesc Fabregas góljával, minimális különbséggel nyert a Sunderland otthonában. A Liverpool a Middlesbrough otthonában nyert, főleg Adam Lallanának köszönhetően, aki két góllal és egy gólpasszal zárt.

A Manchester City Pablo Zabaleta és David Silva találataival verte a Watfordot.

Crystal Palace–Manchester United 1–2 (McArthur 66., ill. Pogba 45+3., Ibrahimovic 88.)
Manchester City–Watford 2–0 (Zabaleta 33., David Silva 86.)
Middlesbrough–Liverpool 0–3 (Lallana 29., 69., Origi 60.)
Sunderland–Chelsea 0–1 (Fabregas 40.)
West Ham United–Burnley 1–0 (Noble 45+3.)
Tottenham Hotspur–Hull City 3–0 (Eriksen 14., 63., Wanyama 73.)
West Bromwich Albion–Swansea City 3–1 (Rondón 50., 62., 63., ill. Routledge 78.)
Stoke City–Southampton 0–0