Ollózva lőtt gólt Diego Costa, mégis csak a döntetlenre volt elég

Bár Diego Costa korán vezetést szerzett a Chelsea-nek a Swansea otthonában az angol bajnokság negyedik fordulójában, a brazil-spanyol második gólja csak az egyenlítésre volt jó a walesiek ellen.

Pedig a találkozó nem is kezdődött rosszul a fővárosiak szempontjából; Oscar passzából Costa már a 18. percben megszerezte a vezetést.

A félidő hajrájában azonban Costa hihetetlen nagy helyzetben, gyakorlatilag az üres kapu mellé helyezett.

Az 57. percben azonban egy pillanatnyi figyelmetlenságre is ráfázott a Chelsea. Egy pontrúgás után tól sokan mentek fel a hazai kapu elé, és ketten - Leroy Fer és Gylfi Sigurdsson - villámgyorsan megindultak Courtois kapuja felé. A holland kicsit hosszan tette az izlandi elé a labdát, a belga kapus viszont elhibázta azt. Tizenegyes!

Nem sokkal később Fer megint helyzetben találta magát Cahill hibájának köszönhetően, és nem is hibázott. 2-1!

A meccs slusszpoénja viszont a legszebb gól is volt egyben; Costa egy blokkolt lövést követően ollózott a kapuba.

A találkozón a Chelsea óriási előnyben volt (19-4-es kapuralövési, illetve 11-1-es szögletaránnyal), a Hattyúk mégis elvették Antonio Conte hibátlan mérlegét. Így a bajnokságban már csak a tegnap derbit nyerő Manchester City száz százalékos; a Chelsea a második, a Swansea a 13. helyre jó.