Oktatott és történelmet írt a Manchester City a rangadón - videó

Az Arsenal nem tudta megnehezíteni a Pep Guardiola irányította csapat dolgát.

Manchester City–Arsenal 3–1 (De Bruyne 19., Agüero 50., 11-esből, G. Jesus 74., ill. Lacazette 65.)

A listavezető Manchester City rendkívül simán, 3-1-re legyőzte az Arsenalt az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnapi első rangadóján.

Az első félidőben végig mezőnyfölényben futballozott a házigazda, azonban sok helyzetéből csak egyet tudott gólra váltani: a 19. percben Kevin De Bruyne volt eredményes.

Nem sokkal a fordulást követően Sergio Agüero értékesített egy büntetőt, aki a hétközi Bajnokok Ligája-mérkőzés óta a klub történetének legeredményesebb játékosa. Ezt követően kissé elkényelmesedett a City, s szépített is az Arsenal, de egy ritmusváltás után a csereként pályára lépett Gabriel Jesus visszaállította a különbséget és eldöntötte a három pont sorsát.

Josep Guardiola vezetőedző együttese sorozatban kilencedik bajnokiját nyerte meg, ezzel beállította a klubcsúcsot, amelyet még 1947-ben a másodosztályban állított fel a csapat.

Óriási: ősidők óta fennálló rekordot döntött meg a Celtic " NEMZETKÖZI FOCI › Futball hírek

Százéves brit futballrekordot döntött meg szombaton a Celtic Glasgow csapata, amely 4-0-ra legyőzte a St. Johnstone együttesét, ezzel sorozatban már 63. mérkőzésén maradt veretlen Skóciában. A bajnokcsapat saját, 1915 és 1917 között felállított csúcsát adta át a múltnak.