Nem volt kérdés ki nyerni az Angol Ligakupát - videó

A döntő eléggé egyoldalú küzdelmet hozott.

Vasárnap délután rendezték meg az Angol Ligakupa döntőjét az Arsenal és a Manchester City közt, számolt be róla a goal.com.

A Wembley-ben megtartott összecsapáson Aubameyang a 8. percben tüzelt a City kapuja előtt, de lövését Bravo szépen védte.

A 18. percben viszont vezetett a City: egy hosszan előrevágott labdára Agüero csapott le, és egy az egyben vezette Ospinára, majd pazarul emelte át a kilépő kapus felett (0-1).

A találat szépséghibája, hogy Agüero a labdaszerzés előtt kézzel kicsit megtámasztotta hátulról az Arsenal védőjét, de a játékvezető nem fújt semmit.

A fordulást követően eldőlni látszott a döntő végkimenetele: az 58. percben De Bruyne szögletére Gündogan érkezett, a tizenhatosról leadott lövése lecsúszott, amelybe Kompany szerencsésen belenyúlva a tehetetlen Ospina mellett szúrta a labdát a hálóba (0-2).

Hét perccel később azonban már végleg el is dőlt a trófea sorsa: Danilo ugratta ki csapattársát a bal oldalon, David Silva pedig védője szorításában éles szögből lőtte ki a bal alsó sarkot (0-3).

A hajrában próbált szépíteni az Arsenal, de Granit Xhaka lövése kevéssel suhant el a keresztléc felett.

Több gól nem született, a Manchester City 3-0-ra nyerte a Ligakupát, amellyel Pep Guardiola begyűjtötte a 2017/18-as idény első trófeáját, egyben a City 5. Ligakupa elsőségét, az Arsenal pedig idén is trófea nélkül marad Angliában, hiszen kiestek már az FA-Kupából, a bajnokságban pedig csak a 6. helyen állnak.

Így nézett ki a Juventus pályája, elmaradt a meccs - kép " NEMZETKÖZI FOCI › Olasz foci

Elhalasztották a Juventus Atalanta elleni összecsapását a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt, írja a Nemzeti Sport. A torinói pályát villámgyorsan jelentős hóréteg lepte el, a játékvezető pedig úgy ítélte meg, hogy a talaj alkalmatlan a játékra. Az angol labdarúgó Premier League 28.