Nem bírt egymással a két londoni csapat - videó

Egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni az észak-londoni derbin.

Az angol labdarúgó bajnokság 11. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzése a két észak-londoni csapat, az Arsenal és a Tottenham derbijét hozta, ezúttal az Emiratesben. Az első félidőben Kevin Wimmer öngóljával az Arsenal volt előnyben, ám a második félidőben Harry Kane tizenegyesből egyenlíteni tudott. A márkőzésen nem esett több gól, így 1-1-es döntetlennel ért véget a mérkőzés.

A döntetlennel tovább nyúlik az Arsenal augusztus 14. óta tartó tizenhat mérkőzéses veretlensége (legutóbb a Liverpool tudott 4-3-ra győzni az ágyúsok ellen), valamint a Tottenham október 2. óta tartó hét meccses nyeretlensége (a Spurs legutóbb a Manchester Cityt tudta 2-0-ra legyőzni).

Labdarúgás, Premier League, 11. forduló
Arsenal-Tottenham Hotspur 1-1 (1-0) gólszerzők: Wimmer (42., öngól), ill. Kane (51., 11-esből)

később:
Hull City-Southampton 15.15
FC Liverpool-Watford 15.15
Swansea City-Manchester United 16.00
Leicester City-West Bromwich Albion 17.30

szombaton játszották:
Chelsea-Everton 5-0 (3-0) gólsz.: E. Hazard (19., 55.), M. Alonso (20.), Diego Costa (42.), Pedro (65.)
Bournemouth-Sunderland 1-2 (1-1) gólsz.: Gosling (11.), ill. Anichebe (33.), Defoe (74., 11-esből)
Burnley-Crystal Palace 3-2 (2-0) gólsz.: Vokes (2.), Gudmundsson (14.), Barnes (90+4.), ill. Wickham (60.), Benteke (81., 11-esből)
Manchester City-Middlesbrough 1-1 (1-0) gólsz.: S. Agüero (43.), ill. De Roon (90+1.)
West Ham United-Stoke City 1-1 (0-0) gólsz.: Whelan (65., öngól), ill. Krkic (75.)

Íme az észak-londoni derbi összefoglalója!

All Goals Arsenal 1-1 Tottenham - 6-11-2016 by FootballLiveGoals