Meglepetés: vereséggel kezdett a bajnok a Premier League-ben!

Látványos gólokkal 2-1-re győzött az újonc Hull City a címvédő Leicester City ellen.

Rögtön bombameglepetéssel kezdődött a 2016/17-es angol labdarúgó bajnokság. A legutóbbi idény bajnoka, a Leicester City a három újonc csapat közül a helyét az élvonalban legkésőbb kiharcoló Hull City otthonában lépett pályára a szezon nyitómeccsén.

Az újonc Humber-partiak az első játékrész hosszabbításában a norvég Adama Diomande gyönyörű góljával szereztek vezetést, amire az algériai Riyad Mahrez értékesített büntetőjével még válaszolni tudott a kulcsjátékosai többségét megtartani képes bajnok, ám Robert Snodgrass 57. percben szerzett találatára már nem érkezett válasz, így Claudio Ranieri csapata 2-1-es vereséggel kezdte a minden idők egyik legerősebbjének beharangozott PL-idényt!

Premier League, 1. forduló:

Hull City-Leicester City 2-1 (1-0) gólok: Diomande (45+1.), Snodgrass (57.), ill. Mahrez (47. bünt.)