Martial döntőbe lőtte a Man. Unitedet!

Káprázatos második félidő után a 93. percben lőtt Martial-góllal jutott be a az FA-kupa-döntőjébe a Manchester United, amely 2-1-re verte az Evertont szombat este a Wembleyben.

Már a 34. percben is főszereplő volt Martial, ő játszott be az első gól előtt Fellainihez.

A második félidő eleje inkább az Evertoné volt, a Stolverkosok több komoly lehetőséget is elpuskáztak, köztük egy büntetőt, amelynél De Gea szépen hárította Lukaku kísérletét.

Fellaini viszont duplázhatott volna a másik oldalon a 65. percben, ha a védő Jagielka nem hárít kézzel a kapu előterében. Ezért a mozdulatért piros lap és tizenegyes járt volna, de a jelek szerint a bíró és a partjelző számára is takarásban történt az eset.

A 0-2 helyett jött az 1-1, amikor Smalling ért bele nem éppen szerencsésen egy jobboldali beadásba a 76. minutumban.

Amikor már mindenki elkönyvelte, hogy 30 perces hosszabbításra kerül sor, pillanatokkal vége előtt Martial kapura tört Herrera passzával, és eltekert Robles mellett a kapu bal oldalába.

A manchesteri együttes 19. alkalommal játszhat trófeáért az FA-kupában. A döntőt - ahol a Crystal Palace vagy a Watford lesz az MU kihívója - május 21-én, szintén a Wembleyben rendezik majd.

FA-kupa-elődöntő
Everton-Manchester United 1-2 (Smalling 76. - öngól, ill. Fellaini 34., Martial 93.)