Ligakupa: a City fordított, nem lesz liverpooli házidöntő

Előnyösebb helyzetből várta a Ligakupa elődöntőjének visszavágóját az Everton, ráadásul Ross Barkley révén vezetést szereztek a liverpooliak, de a csereként beállt Kevin de Bruyne hathatós közreműködésével a Manchester City játszik a Liverpoollal a Wembleyben február 28-án.

A meccs elején rögtön a Manchester City kezdeményezett, de a16. percben az Everton szerzett vezetést, egy labdaszerzést követő gyors akció végén Ross Barkley volt eredményes.

A 24. percben egyenlített a Man City, Fernandinho megpattanó lövése talált utat Joel kapujába. 12 perccel később már vezethetett is volna a City, de Kun Agüero a kapufát találta el, a kipattanó után pedig David Silva próbálkozását Joel kapus védte.

A második félidő elejét felpörgette a City, legközelebb David Silva járt a gólhoz, de fejese a kapufát találta el.

Végül összejött a fordítás, a csereként beállt Kevin de Bruyne szerzett gólt a 70. percben, ezzel hosszabbításra mentve az összecsapást. Apró szépséghiba, hogy Raheem Sterling beadása előtt már kint volt a labda…

A City nem elégedett meg a hosszabbítás lehetőségével, De Bruyne kiosztott egy gólpasszt is, Sergio Agüero pedig megszerezte a győztes találatot.

A hajrában le kellett cserélni a City belga megmentőjét, a szélsőt hordágyon vitték le, miután aláfordult a lába, azt egyelőre nem tudni mennyire súlyos a sérülése.

Manchester City–Everton 3–1 (Fernandinho 24., De Bruyne 70., Agüero 76. ill. Barkley 16.) – összesítésben 4–3

Manchester City vs Everton 3-1 ~ All Goals... by phuoc-vinh-dinh