Könnyed sikerrel hangolt a Real ellen a Man City

A Manchester City meglepően simán nyert a Stoke City ellen, a hajrában már arra is figyelt Manuel Pellegrini, hogy pihentesse játékosait.

Az első félidő végén kezdett bele a gólgyártásba a Man City, Jesús Navas szöglete után volt eredményes Fernando, majd Sergio Agüero értékesítette a Kelechi Iheanacho által kiharcolt büntetőt.

Agüero zsinórban öt bajnoki óta eredményes, összesen hét gólt szerzett ezeken az összecsapásokon.

Érdekes módon a Stoke nekiesett ellenfelének a második félidő elején, de Joe Hart állta a srat. A mérkőzés a 64. percben dőlt el végleg, Pablo Zabaleta beadása után Iheanacho volt eredményes. A nigériai támadó később duplázni tudott, beállítva ezzel a 4 – 0-s végeredményt.

Manchester City–Stoke City 4–0 (Fernando 35., Sergio Agüero 43. - 11-esből, Iheanacho 64., 75.)

Később:
16.00: AFC Bournemouth–Chelsea
16.00: Liverpool–Newcastle United (Tv: DIGI Sport1)
16.00: Aston Villa–Southampton

A PL élmezőnye: 1. Leicester City 73 pont (34 meccs) 2. Tottenham 68 (34) 3. Manchester City 64 (35) 4. Arsenal 63 (34) 5. Manchester United 59 (34)