Könnyed Arsenal-győzelem a londoni derbin

Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés, gálázott a Liverpool is.

A labdarúgó angol bajnokság 6. fordulójának szombat esti rangadóján a két londoni nagyágyú, az Arsenal és a Chelsea veselkedett egymásnak. Az ágyúsok egy kapitális védelmi hibának köszönhetően már a 11. percben vezetést szereztek, Alexis Sánchez csapott le a Gary Cahill által röviden hazaadott labdára, majd pörgette el Thibaut Courtois felett a labdát. A chilei gólja 2012. szeptember 29. óta az Arsenal első találata volt az Emiratesben a Chelsea ellen!

Három perccel később az Arsenal sakk-mattra kijátszott figuráját Theo Walcott váltotta gólra, így az első negyed óra után már kettővel ment az észak-londoni együttes, Mesut Özil kapáslövése a játékrész végén pedig már csak a cseresznye volt a habon. A második félidőben nem esett több gól, így az Arsenal tükörsima győzelmet aratott Antonio Conte formálódó gárdája ellen.

A Liverpoolnál valami nagyon kezd összeállni. A lassan 365 napja Jürgen Klopp kezei alatt formálódó Mersey parti együttes ezúttal a Hull Cityt küldte haza 5-1-gyel igaz, ezúttal közel hatvan percet emberelőnyben futballozhatott a Pool, és a már a tabella negyedik helyén álló csapat élt is a lehetőséggel, ez is fejlődés az előző idényhez képest. A Liverpool az 1922/23-as szezonóta most először szerez négy, vagy több gólt első két hazai mérkőzésén az angol pontvadászatban.

A nap első mérkőzésén a Manchester United esélyt sem adva verte a PL-címvédő Leicester Cityt, ahogyan a másik manchesteri klub, a City is simán győzött Walesben.

Labdarúgás, Premier League, 6. forduló
Arsenal-Chelsea 3-1 (3-0) gólszerzők: A. Sánchez (11.), Walcott (14.), Özil (40.)
Bournemouth-Everton 1-0 (1-0) gólsz.: Stanislas (23.)
FC Liverpool-Hull City 5-1 (3-1) gólsz.: Lallana (17.), Milner (30., 71. mindkettőt büntetőből), Mané (36.), Coutinho (52.), ill. Meyler (51.)
Middlesbrough-Tottenham Hotspur 1-2 (0-2) gólsz.: Gison (65.), ill. Szon Hjung-Min (7., 23.)
Stoke City-West Bromwich Albion 1-1 (0-0) gólsz.: Allen (73.), ill. Rondón (90+1.)
Sunderland-Crystal Palace 2-3 (1-0) gólsz.: Defoe (39., 60.), ill. Ledley (61.), McArthur (76.), Benteke (90+4.)
Swansea City-Manchester City 1-3 (1-1) gólsz.: F. Llorente (13.), ill. S. Agüero (9., 65. a másodikat büntetőből), Sterling (77.)
Manchester United-Leicester City 4-1(4-0) gólszerzők: Smalling (22.), Mata (37.), Rashford (40.), Pogba (42.), ill. Gray (59.)