Giroud hozta a győzelmet az Arsenalnak, Harry Kane triplázott

A Premier League 30. fordulójában az Arsenal Olivier Giroud duplájával nyert Newcastle-ben, Harry Kane megállíthatatlan.

Az Arsenal már az első félidőben eldöntötte a Newcastle elleni meccset, Olivier Giroud előbb combbal, majd fejjel szerzett gólt, a szünet után egyből jött a Newcastle szépítése, de a többre nem futotta a szarkák erejéből.

A Tottenham hiába vezetett 13 perc után két góllal, a Leicester City ellen, a vendégek nem adták könnyen magukat a 4–3-as, nagyon izgalmas összecsapáson.

A Southampton könnyedén, 2–0-ra legyőzte a Burnleyt, míg a Crystal Palace emberhátrányban is verte a Stoke-ot.

Aston Villa–Swansea City 0–1 (Gomis 87,)
Newcastle United–Arsenal 1–2 (Sissoko 48., ill. Giroud 24., 28.)
Southampton–Burnley 2–0 (Long 37., Shackell 58. – öngól)
Stoke City–Crystal Palace 1–2 (Diouf 14., ill. Murray 41. – 11-esből, Zaha 45+2.)
Tottenham–Leicester City 4–3 (Kane 6., 13., 64. – az utolsó 11-esből, Schlupp 85. – öngól, ill. Vardy 38., Morgan 50., Nugent 90.)
Manchester City–West Bromwich 3–0 (Bony 27., Fernando 40., David Silva 77.)
West Ham United–Sunderland 1–0 (D. Sakho 88.)