Gabriel Jesus lesz a City megváltója?

Először lépett pályára kezdőként a Manchester Cityben bajnokin Gabriel Jesus, aki góllal és gólpasszal tette le névjegyét.

Pep Guardiola a West Ham ellen kihagyta Claudio Bravót és Agüerót is, ennek ellenére a gólok nem maradtak el. Először Gabriel Jesus játszott össze remekül Kevin De Bruynével, aki megszerezte a vezetést.

Nem sokkal később Leroy Sané villanása után David Silva talált be, majd Raheem Sterling szolgálta ki remekül Gabriel Jesust, aki megszerezte első gólját a Cityben.

A második félidőben állította be a végeredményt Yaya Touré, aki tizenegyesből lőtt gólt.

A Manchester United eközben hazai pályán nem bírt a Hull Cityvel. A 19. helyen álló Hull kapusa, Jakupovic parádézott a második félidőben, így végül gólnélküli döntetlen született.

West Ham United–Manchester City 0–4 (De Bruyne 17., D. Silva 21., Gabriel Jesus 39., Y. Touré 67. – 11-esből)
Manchester United–Hull City 0–0
Stoke City–Everton 1–1 (Crouch 7., ill. Coleman 39.)