Drámai végjátékban Schweinsteiger az élre lőtte a Unitedet

A Watford otthonában lépett pályára a Manchester United a Premier League 13. fordulójának nyitómeccsén, gyakorlatilag a fél keretet nélkülöznie kellett Louis van Gaalnak sérülés miatt, de hősies győzelmet arattak.

A holland menedzser nélkülözte Wayne Rooneyt, Marouane Fellainit, Antonio Valenciát, Luke Shaw-t, Michael Carricket és Anthony Martialt, így hosszú idő után a kezdőben kapott szerepet Memphis Depay, aki meghálálta a bizalmat, a 11. percben remek gólt szerzett.

Később újabb sérült, Ander Herrera iratkozott fel a többiek közé, helyére az a Marcos Rojo állt be, aki a 87. percben összehozott egy büntetőt. David de Gea állta a sarat egész meccsen, de Troy Deeney tizenegyesére nem volt ellenszere.

De nem adták fel a manchesteriek, előbb Chris Smalling szerezhetett volna gólt, majd Bastian Schweinsteiger lövésébe ért bele szerencsétlenül Deeney, így egy öngóllal élre állt a United.

Watford–Manchester United 1–2 (Deeney 87. – 11-esből, ill. Depay 11., Deeney 90. – öngól)

Man Utd: De Gea – Young, Jones (McNair 69.), Smalling, Blind – Schneiderlin, Schweinsteiger – Mata (Pereira 79.), Herrera (Rojo 25.), Lingard – Depay

16.00: West Bromwich Albion–Arsenal (Tv: DIGI Sport1)
16.00: Everton–Aston Villa
16.00: Swansea City–AFC Bournemouth
16.00: Newcastle United–Leicester City
16.00: Chelsea–Norwich City
16.00: Southampton–Stoke City
18.30: Manchester City–Liverpool (Tv: DIGI Sport1)