Angol foci: gáláztak és szenvedtek az élcsapatok - videók

A bajnoki címvédő Chelsea idegenben aratott magabiztos győzelmet.

Kiütéses győzelmet aratott a címvédő Chelsea, valamint az éllovas Manchester City is az angol labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának szombati játéknapján.

A City a második félidőben négy gólt szerezve küldte padlóra a Crystal Palace-t, amely a tabella utolsó helyezettjeként továbbra is pont és gól nélkül áll, a Premier League mezőnyének egyedüli csapataként.

A Manchester United minimális különbséggel nyert a Southampton vendégeként, de a városi riválishoz hasonlóan megőrizte veretlenségét. A három pontról Romelu Lukaku 20. percben elért találata döntött, a belga támadó hatodszor volt eredményes a bajnoki idényben. A két fél legutóbbi 13 összecsapásából immár a kilencedik alkalommal volt egygólos a különbség három döntetlen mellett.

A címvédő Chelsea a Stoke City vendégeként is hengerelt, Álvaro Morata a győztes együttesben mesterhármassal zárt. A spanyol csatár szintén hatgólos a bajnokságban.

A Liverpool a tavalyi bajnok otthonában nyert 3-2-re. A meccsen betalált Coutinho is.

Premier League, 6. forduló:

Burnley–Huddersfield Town 0–0
Everton–AFC Bournemouth 2–1 (Niasse 77., 82., ill. J. King 49.)
Manchester City–Crystal Palace 5–0 (Sané 44.. Sterling 51., 59., Agüero 79., Delph 89.)
Southampton–Manchester United 0–1 (Lukaku 20.)
Stoke City–Chelsea 0–4 (Morata 2., 77., 82., Pedro 30.)
Swansea–Watford 1–2 (Abraham 56., ill. Gray 13., Richarlison 90.)
West Ham United–Tottenham Hotspur 2–3 (J. Hernández 65., Kouyaté 87., ill. Kane 34., 38., Eriksen 60.)
Leicester City–Liverpool 2–3 (Okazaki 45+3., Vardy 69., ill. Szalah 15., Coutinho 23., Henderson 68.)