A United kivégezte a Leicestert

A Manchester United csapata egy fantasztikus húszperces rohamnak köszönhetően 4-1-re verte a címvédő Leicestert.

Rangadóval indult a Premier League 6. fordulója, az Old Traffordon a Manchester United a Leicester Cityt fogadta. José Mourinho együttese a Manchester City, a Feyenoord és a Watford elleni vereségek után hét közben sikerrel vette a Northampton elleni Ligakupa-összecsapást, Claudio Ranieri legénysége ellenben hosszabbítást követően kikapott a Chelsea-től. A Community Shield, azaz az angol szuperkupa augusztusi Leicester-MU-ját a vörös ördögök nyerték, a bajnoki címvédő a revans reményében lépett pályára.

A United rég nem látott első félidei teljesítménye azonban minden leicesteri álmot összetört. A 22. percig kellett várnia a nyitótalálatra a hazai szimpatizánsoknak, Daley Blind szögletét követően Chris Smalling fejelhetett tisztán az ötösről, Ron-Robert Zieler tehetetlen volt. A gól érezhetően megzavarta a vendégeket, a Wes Morgan és Robert Huth vezette védelem összezavarodott, sorra érkeztek Zlatan Ibrahimovic, Paul Pogba vagy épp Marcus Rashford lövései.

A 37. minutumtól kezdve öt percen át a mennyben érezhette magát Mourinho: előbb Mata tromfolta Zielert - a spanyol pazarul játszott össze Pogbával és Rashforddal, majd szép mozdulattal lőtte ki a hosszút -, ezt követően egy gyorsan elvégzett sarokrúgás után Rashford talált be közelről, mígnem a negyedik kegyelemdöfést Pogba mérte a Leicesterre, a francia felhőfejese élete első MU-találatát eredményezte.

Ranieri érezhetően belátta a helyzetet, hiszen a szünetben Jamie Vardyt és Riyad Mahrezt is lecserélte, az angol helyére Demarai Gray mindenesetre rászolgált a bizalomra, a csendesebbre sikeredő második játékrész legszebb pillanataként az 59. percben pompás bombát zúdított David de Gea hálójába.

A hátralévő fél órában már nem változott az eredmény, noha lehetőségei bőven akadtak például annak az Ibrahimovicnak, akihez meccs közben egy valódi Zlatan-utánzat futott be. A 4-1-es sikernek hála a United pillanatnyilag 3. a tabellán, a Leicester visszacsúszott a 12. pozícióba.

Labdarúgás, Premier League, 6. forduló
Manchester United-Leicester City 4-1(4-0) gólszerzők: Smalling (22.), Mata (37.), Rashford (40.), Pogba (42.), ill. Gray (59.)