A Spurs a Man. City előtt, az Everton a Liverpool előtt!

A Tottenham lépett elő a Leicester első számú üldözőjévé a Premier League-ben, miután egymás után negyedik bajnokiját nyerte - ezúttal a Watford ellen. A Liverpool elszórt két pontot az Anfielden a kiesőjelölt Sunderland ellen, és visszacsúszhat a 9. helyre.

A Tottenham a jobbhátvéd Kieran Trippier második félidei találatával - a 18. kapura lövésből - gyűrte le otthon az újonc Watfordot, és felkapaszkodott a második pozícióba, maga mögé utasítva a Manchester Cityt.

A Spurs sorozatban hatodik győzelmét könyvelhette el (az összes tétmeccset tekintetve véve), lemaradása öt egység a listavezető Leicesterhez képest.

Jürgen Klopp betegség miatt maradt távol a Liverpool hazai összecsapásáról, amelyen Roberto Firmino remekelt (gól, gólpassz), de a Vörösök az utolsó tíz percben eltékozolták a kétgólos előnyt a Sunderland ellen.

A Sunderland azután állt fel a padlóról, hogy az LFC-ultrák már kivonultak az Anfieldről a 77. percben, ezzel tiltakozva az ellen, hogy 59 fontról 77 fontra emelnék a jegyárakat a főlelátóra a következő szezontól.

Premier League, 24. forduló
Liverpool-Sunderland 2-2 (Firmino 60., Lallana 70., ill. A. Johnson 82., Defoe 89.)
Tottenham-Watford 1-0 (Trippier 64.)
Aston Villa-Norwich 2-0 (Lescott 45., Agbonlahor 51.)
Newcastle-West Brom 1-0 (Mitrovics 32.)
Swansea-Crystal Palace 1-1 (Sigurdsson 13., ill. Dann 47.)
Stoke-Everton 0-3 (Lukaku 11. - 11-esből, Coleman 28., Lennon 42.)

Korábbról: Manchester City-Leicester 1-3.
Később: Southampton-West Ham.
Vasárnap: Bournemouth-Arsenal, Chelsea-Manchester United.