A sírból jött vissza a Tottenham a City otthonában

Kétgólos előnyt adott le a Man City a Tottenham ellen, így a Chelsea lehet majd a forduló nyertese, miután a United és a Liverpool sem tudott nyerni.

Már az első félidőben is a City akarata érvényesült, de a helyzetek kimaradtak. Pablo Zabaleta lövése éppen csak a kapufa mellett hagyta el a játékteret, Agüero fejesénél pedig Hugo Lloris tudott védeni.

Fordulás után Kevin De Bruyne indította Leroy Sanét, Lloris kijött és fejjel el is érte a labdát, de éppen a német támadóba fejelt, aki így az üres kapuba tudott helyezni.

Percekkel később megint Lloris, a liga egyik legjobb kapusa hibázott, Sterling beadása után perdült ki róla a labda, így De Bruyne is az üres kapuba tudott gólt szerezni.

Nem sokkal később szinte a semmiből szépített a Spurs, Walker beadása után Bravót előzte meg Dele, aki a kapuba fejelt.

A második félidő közepén Sterling lépett ki hatalmas ziccerben, de Walker taszított rajta, ezért erőtlen lövését Lloris védte, majd szinte az ellentámadásból Szon egyenlített, Guardiola majd’ felrobbant az elmaradt ítélet miatt.

A hajrára beállt Gabriel Jesus, a City új szerzeménye, aki előbb kis híján gólt szerzett, majd lesről gólt is szerzett – hihetetlen potenciál van ebben a fiúban.

Manchester City–Tottenham 2–2 (Sané 49., De Bruyne 54. ill. Dele 58., Szon 77.)