Szerkesztő: Tóth Csaba
2016. 03. 24. 22:32

U21-es fociválogatottunk a hajrában emberelőnyben játszva 0-0-ra végzett Izrael korosztályos legjobbjai ellen a két csapat csütörtök esti, gyirmóti Eb-selejtező összecsapásán. Folytatás hétfőn Albániában. Az MLSZ beszámolója.

A magyar válogatottnak volt miért visszavágnia riválisának, ősszel, Izraelben ellenfelünk 3-0-ra legyőzte Robert Kilin betegség tizedelte együttesét. A mérkőzés elején többet birtokoltuk a labdát, mint a vendégek, de helyzetekben nem mutatkozott meg az enyhe mezőnyfölényünk. Az első 10 perc után az izraeliek valamivel aktívabbá váltak, a mieink játéka pedig kissé kapkodó lett, több hiba is becsúszott támadásban és a saját térfelünkön is.

A mérkőzés első komolyabb helyzetét az izraeliek dolgozták ki a 32. percben, egy bal oldali szabadrúgást követően Perez mozdult jó ütemben a labda felé, a védők lemaradtak, 6 méteres, középre tartó lövését azonban védte Nagy Gergely. A 40. percben egy bal oldali szöglet után Mervó Bence csúsztatta meg a labdát, a védők felszabadítottak a gólvonal előtt helyezkedő Lenzsér Bence elől. A félidő utolsó másodperceiben Gera Dávid előtt adódott helyzet, de az izraeli védők szögletre mentettek előle, a sarokrúgás után Sallai Roland fejese pontatlan volt. Ez volt a félidő utolsó eseménye, gól nélkül ért véget az első játékrész.

A fordulás után sem változott lényegesen a játék képe, kevés volt a lehetőség a kapuk előtt, a támadásainkba rendre hiba csúszott. A 63. percben Sallai Roland éles szögből leadott lövését védte üggyel-bajjal az izraeli kapus, majd egy szabadrúgást követően a csereként beállt Balogh Norbert elől tisztáztak az utolsó pillanatban a vendégek védői.

A 69. percben váratlan esélyhez jutottunk, az izraeliek középpályása, Gadi Kinda megkapta második sárgáját, az utolsó 20 percre emberelőnybe került a magyar válogatott. A szabálytalanság után Vida Máté 19 méteres lövését bravúrral védte a kapus, a kipattantót Lenzsér Bence 6 méterről csúnyán a kapu fölé lőtte. Emberelőnyben fölénybe került a magyar válogatott, a 76. percben ismét Lenzsér előtt adódott kecsegtető lehetőség, de ezúttal sem volt pontos a befejezés. Az utolsó negyedórában ment előre becsülettel a magyar válogatott, de a támadásokban továbbra sem volt meg a kellő átütőerő, nem tudtuk megbontani a zárt izraeli védelmet. A 89. percben aztán a meccs legnagyobb helyzetét dolgozta ki a magyar válogatott: Zsótér Donát nagyszerűen ívelte a 16-oson belülre a labdát, Makrai Gábor abszolút ziccerben lőhetett kapura, de nem volt tökéletes a kivitelezés, az izraeli kapus védeni tudott. A 93. percben Forgács Dávid távoli lövése után megpattant a labda, így lett veszélyes a próbálkozás, de Elkaslasi kapus ismét a helyén volt, és védett a jobb felső saroknál. A négyperces hosszabbítás végén még volt egy helyzetünk, de ebből sem lett gól, 0-0-ás döntetlennel zárult a találkozó.

A selejtező csoportunkban két másik mérkőzést is rendeztek csütörtökön, a portugálok 4-0-ra legyőzték Liechtensteint, míg Albánia hazai pályán 0-0-ás döntetlent ért el a görögök ellen. A magyar válogatott hétfőn Albániában lép pályára.

- A játékunk rendben volt, kellő számú helyzetet alakítottunk ki a mérkőzésen. A teljesítménnyel elégedett vagyok, a helyzetkihasználással és az eredménnyel azonban nem. Nagyon szoros a csoportunk, még van esélyünk a második hely megszerzésére, ehhez meg kell nyernünk a következő mérkőzésünket - értékelt a lefújás után Robert Kilin szövetségi edző.

U21-es Eb-selejtező, csütörtöki játéknap
Magyarország-Izrael 0-0
Magyarország: Nagy Gergely - Botka Endre, Lenzsér Bence, Bobál Dávid, Hangya Szilveszter - Vida Máté, Forgács Dávid - Gera Dániel (Zsótér Donát, 81.), Sallai Roland (Makrai Gábor, 73.), Kalmár Zsolt - Mervó Bence (Balogh Norbert, 64.)