Szalai Ádám gólja jelentette a feröeri megváltást

A magyar labdarúgó válogatott Szalai Ádám góljával 1-0-ra győzött a Feröer-szigeteken az Európa-bajnoki selejtező 3. fordulójában.

A románok elleni, idegenbeli döntetlen után kimondva-kimondatlanul kötelező volt a győzelem a Feröer-szigeteken a magyar labdarúgó válogatott számára, melynek kezdőcsapatában két újoncot avatott Dárdai Pál szövetségi kapitány: a kapus Dibusz Dénes mellett az ezúttal a védelemben helyet kapó, alapból középpályás Simon Krisztián mutatkozhatott be a nemzeti csapatban.

Ennek ellenére nem kezdtük jól a mérkőzést, a hazaiak az első percekben rendkívül agilisan fociztak, gyakorlatilag odaszögeztek minket a kapu elé, sőt, Dibusz Dénesnek a 4. percben bravúrt kellett bemutatia. A folytatásban szépen lassan megnyugodtunk, a 21. percben előbb Dzsudzsák Balázs szabadrúgásból veszélyeztetett, majd az ezt követő szögletből Szalai Ádám közvetlen közelről megszerezte a vezető gólunkat. A félidő második felében Tőzsér Dániel kétszer is távolról veszélyeztetett (az egyik kipattanónál Nikolics Nemanja közvetlen közelről is próbálkozhatott), de a hazaiak kapusa, Gunnar Nielsen meccsben tartotta a hazaiakat.

A félidőben cseréltünk, a szintén az első válogatott meccsén pályára lépő Fiola Attila is bemutatkozott címeres mezben. A második játékrészben aztán nagyjából semmi nem történt, a csapatok a mezőnyben gyűrték egymást, gólhelyzet nélkül - csak a cserék és a sárga lapok jelentettek némi változatosságot az unalmas mezőnyjátékban. A végén nagyon nyomtak a feröeriek, de kihúztuk a meccs végéig.

A magyar válogatott amiért ment, azt elhozta északról: a három pontot, amivel ismét nyílttá vált a csoport számunkra is - már csak azért is, mert egyelőre a ma Görögországban is nyerni tudó észak-írek vezetik a csoportot, száz százalékos teljesítménnyel... Mögöttük a Finnországban diadalmaskodó románok állnak, míg mi novemberi ellenfelünkkel, a finnekel holtversenyben a harmadik helyet foglaljuk el.

LABDARÚGÁS
Európa-bajnoki selejtező, F-csoport, 3. forduló
Feröer-szigetek - Magyarország 0-1 (0-1)
Thórsavn, 2500
 néző, v.: Kulbakov (fehérorosz)
Gólszerzők: Szalai (21.)
Sárga lap: Gregersen (20.), Hansson (32.), Benjaminsen (56.) illetve Gera (48.)
Feröer-szigetek: Nielsen - Davidsen, Nattestad, Gregersen, Naes - Benjaminsen - Holst (Bartalstovu, 69.), Hansson, Olsen, Vatnhamar (Sörensen, 81.) - Edmundsson (A. Hansen, 76.). Szövetségi kapitány: Lars Olsen
Magyarország: Dibusz - Korhut, Kádár, Juhász, Simon K. - Dzsudzsák, Tőzsér (Kalmár, 73.), Varga J., Gera - Szalai (Priskin, 84.), Nikolics (Fiola, 46.). Szövetségi kapitány: Dárdai Pál
A csoport többi találkozóján:
Görögország - Észak-Írország 0-2 (0-1)
Finnország - Románia 0-2 (0-0)

Az állás: 1. Észak-Írország 9 pont, 2. Románia 7, 3. Finnország 4 (4-4), 4. MAGYARORSZÁG 4 (3-3), 5. Görögország 1, 6. Feröer-szigetek 0