A sorsdöntő világbajnoki-selejtező percről-percre.

MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Fiola, Lang, Guzmics, Kádár – Nagy Á., Gera – Dzsudzsák, Kleinheisler, Stieber – Szalai
Szövetségi kapitány: Bernd Storck

SVÁJC: Sommer – Lichtsteiner, Schär, Elvedi, R. Rodríguez – Dzemaili, Shaqiri, Behrami – Embolo, Seferovic, Mehmedi
Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic

PERCRŐL-PERCRE

90+3. perc VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! Magyarország-Svájc 2-3

90+2. perc Behrami kap sárgát időhúzásért.

90+1. perc Kádár lövése levágódik.

90. perc Három perc a hosszabbítás!

90. perc GÓL! Stocker lövi be a labdát a magyar kapuba, miután ketten is megcsúsztatják Lichtsteiner bedobása után a labdát. 2-3

88. perc Mehmedi le, Stocker be.

87. perc A duplázó Szalai Ádám helyére Nikolics Nemanja érkezik!

84. perc A közönség beleerősít, Svájc elkezdi birtokolni a labdát.

81. perc Shaqirit lecseréli Vladimir Petkovic szövetségi kapitány, helyére egy védekező középpályás, Fernandes veszi át.

81. perc Dzsudzsák egyre közelebb a gólhoz, ezúttal már csak fél méterrel ment fölé a szabadrúgása!

80. perc Dzemaili kap sárga lapot.

77. perc Szalai óriási labdát ad Stiebernek, ám a szélső hosszan teszi középre a labdát, Németh nem éri el.

76. perc Az óriásit küzdő Kleinheislert állva tapsolja a közönség, Németh váltja!

72. perc A mérkőzés első cseréje: Seferovic helyére Derdyok érkezik.

71. perc GÓÓÓL! Dzsudzsák indítja Stiebert, aki valahogy bekanalazza a középen érkező Szalaihoz. A csatár pedig befejeli a labdát! 2-2

71. perc Dzsudzsák szabadrúgása ezúttal sem megy kapura, a labda a sorfalról szögletre vágódik

A csoport másik két találkozóján: Portugália-Andorra 5-0 és Lettország-Feröer-szigetek 0-2

67. perc GÓL! Behrami keresztlabdáját Rodríguez lövi kapásból a kapuba! 1-2

66. perc Dzsudzsák erőből meglőtt szabadrúgása kb. 2 méterrel megy ki a B2-be.

65. perc Kuipers ma engedi a kemény játékot, Lang gáncsolja ki a kiugrani készülő Seferovicot, a holland játékvezető továbbot int.

60. perc A mérkőzés második harmadában is remek volt az iram, mindkét együttes felnőtt a mérkőzés fontosságához!

56. perc Az egyelnítő gólnak is köszönhető remek hangulatban Stieber beadását Embolo fejeli ki.

53. perc GÓÓÓL! Kleinheisler lövése kijön a kapufáról, és pont Szalai elé pattan, aki közvetlen közelről az üres kapuba passzol! 1-1

51. perc GÓL! Lang lyukat rúgott, Shaqiri megiramodása után Gulácsi óriásit véd, ám a labda pont Seferovic elé pattan, aki nem hibázik! 0-1

49. perc Stieber fordulásból lő, a középre tartó labdát Sommer simán megfogja.

46. perc Megkezdődött a második félidő!

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Az állás 0-0. A csoport másik két találkozóján Portugália-Svájc 3-0 (C. Ronaldo 2., 4., Joao Cancelo 44.) és Lettország-Feröer-szigetek 0-1 (Nattestad 19.)

45. perc Egy perc a hosszabbítás!

42. perc Az első félidőben Gera és Embolo a két legjobb játékos, a legnagyobb sztárnak titulált Shaqiri eddig nem sokat mutatott meg tudásából.

41. perc Kleinheisler kap egyet Embolotól, magyar szabadrúgás viszonylag távolról.

40. perc Fiola Attila a tizenhatoson belül szereli Seferovicot!

34. perc Kiegyenlített küzdelem folyik a pályán, eddig abszolút egyenrangú ellenfele a magyar csapat a svájcinak!

27. perc A szöglet után Schar fejel, Gulácsi védi, ám pont Dzemailihoz üti, Gulácsi már verve volt, ám Stieber a gólvonalról tisztáz!

26. perc Amikor Lichtsteiner már azt hitte, hogy be tud adni egy labdát, Lang Ádám odaér és szögletre ment! Jó a mérkőzés!

24. perc Előbb Gera, majd Dzsudzsák próbálkozik kapura lövéssel, előbbit leblokkolják, utóbbi mellémegy.

Így áll a másik két mérkőzés a csoportban: Portugália-Andorra 2-0 (C. Ronaldo 2., 4.), Lettország-Feröer-szigetek 0-1 (Nattestad 19.)

20. perc A veterán Gera lép oda a fiatal Embolonak, akit ápolni kell.

18. perc Egy újabb ügyes labdakihozatal után a mérkőzés első szögletéből Szalai csúsztat erőtlenül a kapu mellé.

11. perc Gera pakol oda egyet Dzemailinek, a sárga elmarad.

10. perc Ezek most a mi perceink voltak. Előbb Dzsudzsák szabadrúgása után Kleinheisler lövése pattan ki bedobásra, majd Stieber beadása után Szalai tud majdnem kapura fejelni.

5. perc Egy remek labdakihozatal után Stieber beadását fejeli ki az először a svájci kezdőben szereplő Elvedi.

3. perc Rodriguez szabadrúgását Kádár fejeli ki a tizenhatoson kívülre.

1. perc Elkezdődött a mérkőzés! A holland Björn Kuipers vezeti a nap egyik rangadóját!

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

20:41 A csapatok a pályán, jönnek a himnuszok! Először a svájci, majd a magyar!

20:36 A csapatok befejezték a bemelegítést, nemsokára jönnek a himnuszok!

20:28 Hatalmas ováció a magyar csapat bemutatása közben! Már most remek a hangulat a stadionban!

20:21 A másik térfélen Svájc is lázasan melegít a számukra is sorsdöntő 90 perc előtt!

20:18 A magyar válogatott a "B" oldal előtt próbál kellőképpen ráhangolódni a mérkőzésre!

20:15 Fél órával a kezdő sípszó előtt még zajlik a bemelegítés, közben nagyjából a nézők egyharmada már el is foglalta helyét a lelátón.

20:11 Torghelle az m4sport-nak: "A legeslegfontosabb, hogy a védekezésünk rendben legyen! Ha hátul stabilak leszünk, akkor elől meglesznek azok a helyzetek, amiket értékesítve megnyerhetjük a mérkőzést!"

20:04 Íme az a tizenegy játékos, aki ebben a fehér színű mezben a gyepen hallgathatja meg a Himnuszt!

20:00 Megérkezett a magyar válogatott!

19:54 Az este folyamán - a hangszórókból is - először felcsendül "Az éjjel soha nem érhet véget", közben gyülekeznek a szurkolók a stadionban.

Felvezetés

A magyar labdarúgó válogatott Svájcot fogadja a 2018-as világbajnokság európai selejtezőjének 2. fordulójában a Groupama Arénában. A sérülésekkel tizedelt alpesi csapat meglepetésre 2-0-ra legyőzte a friss Európa-bajnok Portugáliát, így szemben a magyar csapattal győzelemmel kezdte a selejtezősorozatot. A mieink egy vékonyka 0-0-ás döntetlennel indítottak a Feröer-szigeteken.

A svájciak tehát – akik ellen már 18 hosszú esztendeje nem sikerült győztesen elhagynunk a pályát – magabiztosan, egy bravúrgyőzelemmel a hátuk mögött magabiztosan várhatják a találkozót, ez a magabiztosság már a csütörtök délutáni sajtótájékoztatón adott nyilatkozataikból is érződött. Vladimir Petkovic szövetségi kapitány szerint győzni jöttek Budapestre, a csapat legnagyobb sztárja, Xherdan Shaqiri pedig az egekbe magasztalta a gárdájukat. Az Európa-bajnokság második legszebb gólját szerző Stoke-játékos kiemelte, hogy csapata remek támadófutballt játszik, és a védekezésükre sem lehet panasz.

Magyar oldalon a szövetségi kapitány, Bernd Storck bízik a javulásban, valamint a magyar szurkolók támogatását kérte, Stieber Zoltán szerint Svájc ellen csak az Eb-n látott formával lehet reális esélye a csapatnak, míg Szalai Ádám azt emelte ki, hogy az ellenfél legjobbjai egyaránt erősebb bajnokságokban játszanak, mint a mieink.