Félóra alatt kiütötte Litvániát a Dárdai-csapat

Közel tökéletesre sikerült a magyar labdarúgó-válogatott tesztje Litvánia legjobbjai ellen péntek este, a debreceni Nagyerdei Stadionban, nyolc nappal a finnországi, kulcsfontosságú Eb-selejtező előtt. 15 perc leforgása alatt négy gólt rámoltak be az első félidőben mieink. A védelem nem remekelt, de a lényeg, hogy egyszer sem kapitulált.

Felkészülési mérkőzés
Magyarország-Litvánia 4-0 (4-0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 5218 néző, vezette: Miroslav Zelinka (cseh). Tv: Duna.

Magyarország: Dibusz (Király, 46.) - Szolnoki, Fiola (Szélesi, 46.), Lang, Forró (Leandro, 46.) - Stieber (Varga R., 46.), Simon Á., Tőzsér, Dzsudzsák - Nikolics (Németh, 46.), Priskin (Szalai, 46.). Szövetségi kapitány: Dárdai Pál.

Litvánia: Kievinskas - Andriuskevicius (Kijanskas, 77.), Klimavicius, Mikuckis (Freidgeimas, 46.), Vaitkunas - Kaziauskas (Luksa, 46.), Panka, Chvedukas (Kuklys, 72.), Cesnauskis - Sirgedas (Slivka, 57.), Matulevicius (Spalvis, 62.). Szövetségi kapitány: Igoris Pankratjevas.

G.: Stieber (15.), Dzsudzsák (21.), Nikolics (29.), Priskin (30.)

Sárga lap: Tőzsér (43.)

PERCRŐL PERCRE:

20:25. Dárdai Pál: "A félidőben azt mondtam nekik, hogy nem kaphatunk gólt, ez teljesült, szép gólokat lőttünk, érdemes volt kijönni a stadionba. A tömeges cserék után kiestek a játékosok a ritmusból, emiatt nem lehet neheztelni rájuk. Lehet építeni a látottakra. Bár voltak apróbb hibák, amelyeket ki kell elemezni, de összességében elégedett vagyok."

Vége a meccsnek! 4-0!

85.: Király bokszolt nagyot a labdába egy veszélyes, 29 méteres szabadrúgásnál.

83.: Király védett bravúrral spárgázva egy 12 méteres lövést.

77.: Csere: Andriuskevicius helyett Kijanskas.

74.: Szalai lábáról lopták le a labdát ziccerben, az utolsó pillanatban.

72.: Csere: Chvedukas helyett Kuklys.

68.: Németh életerős átlövését fogta biztosan Kievinskas.

62.: Csere: Matulevicius helyett Spalvis.

57.: Csere: Slivka jön be a litvánoknál Sirgedas helyére.

46.: Folytatáááás!!!! Cserék: Király, Szélesi, Leandro, Varga, Szalai, Németh be; Dibusz, Fiola, Forró, Stieber, Nikolics, Priskin le. Freidgeimas és Luksa is bent a vendégeknél.

Gera Zoltán a Dunának adott miniinterjújában elmondta, még nem 100 százalékos, ezért nem kockáztatják meg a beállítását a második félidőben.

45+1.: Vége a félidőnek.

43.: Tőzsér-sárga.

42.: Cesnauskas kapásozott a lelátóra.

GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!! Magyarország-Litvánia 4-0, Priskin, 30.p.

Dzsudzsák letámadt, harcosságából lett a ziccer, Priskin egy az egyben lőhetett.

GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!! Magyarország-Litvánia 3-0, Nikolics, 29.p.

Ragyogóan csavart el ő is a hosszú alsóba Dzsudzsák passza után 17-ről.

GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!! Magyarország-Litvánia 2-0, Dzsudzsák, 21.p.

30 méteres szabadrúgásgól a hosszú alsóba.

GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!! Magyarország-Litvánia 1-0, Stieber, 15.p.

Épp elé fejelték ki a labdát, egyet tolt rajta, és szépen érzésből csavart a jobb felsőbe. Elérhetetlen volt a kapus számára.

12.: Stieber a második hullámban érkezve, tisztán kapta a 16-os vonalánál, blokkba lőtt.

10.: Cesnauskishoz került a labda magyar fejről a 16-oson belül, éles szögből lőtt ígéretes helyzetben, de eltörte, Dibusz kezébe pattant a labda.

8.: Tőzsér ívelte fel 40-ről a Priskin által kiharcolt szabadrúgást, kifejelték a labdát a litvánok.

18:36.: A MIEINK KEZDTÉK!

18.30. Elek eltiltott lesz a finnek ellen, ezért maradt távol. Lovrencsics, Hajnal és Korcsmár behívása sérülés miatt nem jöhetett szóba. Varga József és Pintér Ádám nem épült fel a meccsre.

18:22. A magyar válogatott kezdője Litvánia ellen (barátságos, 18:30, Debrecen):

Dibusz - Szolnoki, Fiola, Lang, Forró - Stieber, Simon Á., Tőzsér, Dzsudzsák - Nikolics, Priskin.