A magyar válogatott legkönnyebb feladata percről-percre.

A KEZDŐCSAPATOK

MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Bese, Lang, Guzmics, Korhut – Nagy Á., Gera – Dzsudzsák, Kleinheisler, Gyurcsó – Szalai

ANDORRA: Gomes – C. Rubio, E. Garcia, Vales, Llovera, San Nicolás – Víctor Rodríguez, Vieira, C. Martínez – Pujol, Aláez

PERCRŐL-PERCRE

90+2. perc Vége a mérkőzésnek! A magyar válogatott 4-0-ra legyőzte Andorrát.

90+1. perc A közönség az egy éve elhunyt kapust, Fülöp Mártont élteti!

90. perc Két perc a rádaás.

88. perc GÓÓÓL! Stieber varázsolt valami szépet az egész mérkőzés alatt szenzációs hangulatot teremtő tábor előtt, majd Szalai Ádámhoz passzolt, aki nem hibázott. 4-0

87. perc A mérkőzés utolsó cseréje: Pujol le, Juli Sánchez be.

84. perc A mágikus magyart az ébredő erő váltja. Gera le, Böde be!

83. perc Victorok egymás között: Victor Rodríguezt Victor Moreira váltja.

82. perc A harmadik gólt szerző Gyurcsó Ádám helyén Németh Krisztián folytatja.

79. perc Gyurcsó szabadrúgása után Gomes kezében landol a labda.

76. perc Percről-percre jönnek a lövések, ezúttal Dzsudzsák próbálkozik távolról, ám tizennyolc méterről eleresztett lövése elmegy keresztbe.

75. perc Stieber pályára lépése után bő egy perccel már kapura lövéssel riogatja Gomest.

74. perc A gól után cserél Bernd Stock: Klenheisler László helyét Stieber Zoltán veszi át!

73. perc GÓÓÓL! Gera és Korhut összjátéka után a mágikus magyar Gyurcsó Ádámot ugratja ki, aki nem hibáz! 3-0

69. perc Nagy Ádám szenzációsan látja meg Gyurcsót, akit szerelnek a tizenhatoson belül, majd a szabad labdára jön Szalai, aki kézzel üti tovább Nagy Ádámhoz a labdát.

A "B" csoport másik mérkőzésén: Svájc - Feröer-szigetek 1-0 (Derdyok 27.)

67. perc A mérkőzés első cseréja Andorráé: Cristian Martínezt Alexander Martínez váltja

67. perc Korhut adja be középre a labdát, Gera öt méterről nem talál kaput.

62. perc Kleinheisler beadása után Bese fejel, Gomesnek nem okozott gondot.

60. perc Dzsudzsák keresi nagyon messziről Gyurcsót, volt ideje lehúzni Gomesnek a labdát.

58. perc Klenheisler tekeri kapura amolyan - "oslós" szituáció után - a labdát, Gomes véd.

56. perc Korhut beadását ismét Gera elé üti a kapus, ám az első gól szerzője rosszul vette át a labdát.

54. perc Gera egy remek lövőcsel után ugratja ki Gyurcsót, Gomes védeni tud.

52. perc Érik a harmadik gól, nem volt még Andorránál a labda a második félidőben.

48. perc Gera és Gyurcsó túlvariálja a szabadrúgás-figurát.

46. perc Megkezdődött a második játékrész! Nem volt csere a szünetben.

A félidőben: Svájc - Feröer-szigetek 1-0 (Derdyok, 27.). A legérdekesebb eredményt azonban eddig a Benelux "derbi" hozza az "A" csoportban: Luxemburg-Hollandia 1-1 (Chanot 44., 11-esből, ill. Robben 36.)

45+2. perc Vége az első félidőnek! 2-0-ra vezet Magyarország!

45. perc Christos Nikolaides játékvezető egy perc hosszabbítást rendel el.

43. perc GÓÓÓL! Lang Ádám mintaszerűen érkezik Dzsudzsák beadására, és a védő tizennyolcadik válogatott fellépésén megszerzi első gólját! 2-0

42. perc Dzsudzsák szöglete utáni zűrzavart követően ismét tisztázni tudnak a vendégek

41. perc Gera pörgeti középre a labdát, középen Gyurcsó érkezik, ám az andorrai védő menteni tud.

39. perc Gyurcsó szöglete után Szalai fejel a kapu fölé!

35. perc Korhut Mihály kap sárga lapot, miután felrúgja Pujolt.

33. perc GÓÓÓL! Dehogy kell aggódni! Dzsudzsák élesen középre tett labdáját Gomes csak kiütni tudja, pontosan Gera Zoltán elé, aki kilenc méterről magabiztosan lő a kapuba! 1-0

33. perc Eltelt bő fél óra, és még mindig nem tudott a magyar csapat Andorra felé nőni. Kezdhetünk aggódni?

28. perc Egy remek háromszögelést követően Korhut lő tizenhárom méterről, a labda azonban elmegy a hosszú sarok mellett.

27. perc Dzsudzsák szabadrúgása a nyolc méteren felállított andorrai sorfalban hal el.

26. perc Az első komoly magyar helyzet: Dzsudzsák forgatja meg Lloverát a szélen, majd középre tett labdáját Szalai átveszi ugyan és a kapu felé is teszi, ám a lövés pont Gomeshez megy.

25. perc Rubio veszélyes középre gurítása Gerát találja csak meg, a labdaszerzés után a magyar csapat kontrája a túloldalon elhal.

A "B" csoport másik velünk egy időben rendezett mérkőzésén: Svájc - Feröer-szigetek 0-0. A Portugália-Lettország mérkőzés 20:45-kor kezdődik csak.

22. perc Dzsudzsák adja be a labdát, ám Gyurcsó alászalad a beadásnak, kirúgás.

21. perc A labdabirtoklás 65 %-35 % a mieink javára, azonban nem ezért osztják a pontokat...

17. perc Nagy Ádám ugrik rá Pujolra, eddig sok a tüske a két csapat játékában.

15. perc Dzsudzsákot vágja fel Aláez, ezt Kleinheisler nehezebben tűrte, mint a csapatkapitány, jár a sárga lap Kleinheislernek, ami miatt nem lehet ott a Portugálias elleni tavaszi mérkőzésen!

13. perc Dzudzsák lőné be a védők mögé Gyurcsónak a labdát, Vales azonban odaér.

11. perc Bese szlalomozik a tizenhatoson belül, ám szabályosan szerelik az andorrai védők.

9. perc Marc Pujol után Aláez lőtt mellé.

7. perc Guzmics szerez labdát a szögletzászlónál, majd harcol ki egy bedobást, mely után Bese lesre fut.

4. perc A magyar válogatott dominánsan lép fel a mérkőzés elején, ez azonban egyelőre nem jár kapura lövéssel.

1. perc Megkezdődött a mérkőzés!

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

17:56 Pályán a csapatok, jön a két himnusz! Előbb az andorrai, majd a magyar!

17:53 A Soho Party "Eb-dala" után a közönség már nem fázik!

17:48 Befejeződött a bemelegítés, a csapatok most a játékoskijáró felé veszik az irányt.

17:42 Szépen gyűlik a nép, és a jelek szerint még egy könnyűnek ígérkező mérkőzésen is telt ház előtt játszhat a magyar válogatott.

17:33 A csapatok már a pályán, zaljik a bemelegítés. Ahogy arról már beszámoltunk, a magyar válogatott piros mezben lép ma pályára.

17:15 Ez a látvány fogadta a magyar csapatot az öltözőbe lépésekor.

Felvezetés

Egy győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel vág neki a magyar labdarúgó válogatott negyedik vb-selejtezős mérkőzésének. Bernd Storck csapata a hatos leggyengébb tagját, Andorrát fogadja a Groupama Arénában. A nemzeti csapatban egyedül Gera Zoltán játéka volt kérdéses, ám a veterán középpályás neve is megtalálható a kezdőcsapatban.

A két gárda eddig mindössze két alkalommal – a 2014-es világbajnokság selejtezősorozatában – találkozott egymással, és előbb Andorrában 5-0-ra, hazai pályán pedig 2-0-ra tudott győzni a magyar együttes. A jelenlegi keretből a két meccs valamelyikén Gera Zoltán, Szalai Ádám, Priskin Tamás is be tudott találni, a sérült Nikolics Nemanjáról nem is szólva.