Az életben maradásért folytatott mérkőzés percről-percre.

A KEZDŐCSAPATOK

LETTORSZÁG: Vanins – Gabovs, Jagodinskis, Gorkss, Maksimenko – Visnakovs, Tarasovs, Ikaunieks – Laizans, Kluskins – Sabala

MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Bese, Guzmics, Kádár, Korhut – Gyurcsó, Nagy Á., Gera, Dzsudzsák – Nikolics, Szalai

PERCRŐL-PERCRE

90+4. perc VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! Lettország-Magyarország 0-2

90+3. perc Karasausksról szól a hosszabbítás, ezúttal egy sárga lapot gyűjt be Kleinheisler felrúgásáért.

90+1. perc Karasausks éles szögből eleresztett lövése után Gulácsi véd bravúrral.

90. perc Négy perc lesz a hosszabbítás.

87. perc Egy eredménytelen lett szabadrúgással pörög le újabb másfél perc az óráról.

83. perc Gera helyett egy újonc, Vida Máté a pályán.

81. perc Szalai óriásit kapott a lábára, Zjuzinsnak villan az újabb sárga lap.

78. perc Karasausks a pályán, Laizans hagyta el a pályát.

77. perc GÓÓÓL! Szalai Ádám fejeli be Dzsudzsák szöglete után a labdát! 0-2

76. perc Kleinheisler beadása után Szalai fejesét szedi ki elképesztő bravúrral Vanins kapus.

75. perc Maksimenko beadása után Korhut teszi veszélyesen haza, Gulácsi megoldja.

72. perc Sabala ezúttal Guzmicsot rúgja le, ezért már jár a sárga lap, ami miatt a következő mérkőzésen nem léphet pályára a lett játékos.

71. perc Gera kapott egy rúgást a lábára, a veterán magyart a partvonalon túl kell ápolni.

Így áll a "harmadik negyed" végén a másik két találkozó: Andorra-Svájc 0-1 (Schar 19.) és Feröer-szigetek-Portugália 0-4 (André Silva 12., 22., 37., C. Ronaldo 65.)

67. perc Kluskins le, Davis Ikaunieks be.

65. perc Megint a magyar csapat került domináns helyzetbe, de a színvonal nem verdesi az eget.

60. perc Gyurcsó éppenhogy eléri Dzsudzsák keresztlabdáját, majd befelé vezeti egészen a tizenhatosig, ahol lövésre szánja el magát. A rövidre visszahúzot labdája a kapufáról kipattan.

57. perc Cserél a litván csapat. A jól játszó Visnakovs helyére Zjuzins száll be.

54. perc Gulácsi védi Laizans lövését. Felpörgött a mérkőzés!

53. perc Gyurcsó takarásból lő a tizenhatosról, a labda megpattan, ám Vanins leér és véd!

50. perc Óriási védés! Sabala már megint Guzmicsot hagyja faképnél és ugrik ki, azonban a magyar hálóőr testében elakad a labda!

47. perc Nagy Ádám lép rá Visnakovs lábára a tizenhatoson belül, a büntető elmarad.

46. perc Elkezdődött a második félidő!

Bernd Storck cserére szánja el magát a szünetben: a gólpasszt adó Nikolics Nemanja helyét Kleinheisler László veszi át.

A félidei állás a másik két mérkőzésen: Andorra-Svájc 0-1 (Schar 19.) és Feröer-szigetek-Portugália 0-3 (André Silva 12., 22., 37.)

45. perc Vége az első félidőnek, egy gólos magyar vezetés birtokában mehet az öltözőbe a két csapat.

43. perc Ikaunieks ugrik ki, és futja le/kerüli meg Guzmicsot, ám Gulácsival szemben mellélövi az ordító ziccert!

40. perc Dzsudzsák lövését védi Vanins.

34. perc Ikaunieks csúszik rá Nagy Ádámra hátulról, sárga lap LETT az eset vége!

31. perc Dzsudzsák labdája pontatlan, ám Korhut elé kerül a játékszer, kirúgás!

28. perc Egy szabadrúgás után Tarasovs fejel magasan kapura, Gulácsi azonban lehúzza a labdát.

26. perc Kluskins beadását Sabala juttatja át Gulácsi alatt, ám a labda centiméterekkel kipattan a kapufa mellett!

A "B" csoport másik két találkozóján az "első negyed" után: Andorra-Svájc 0-1 (Schar 19.) és Feröer-szigetek-Portugália 0-2 (André Silva 12., 22.)

21. perc A gól óta a magyar válogatottnál van többet a labda, már-már a mezőnyfölény szót is elővehetjük a játék képe kapcsán.

16. perc Laizans szabadrúgása megy nem sokkal a kapu mellé.

15. perc Kádár kap sárga lapot, miután megunja Visnakovs szalalomozását.

13. perc Dzsudzsák szöglete után Guzmics fejel fölé.

10. perc GÓÓÓL! Nikolics becsapja a lett csapatkapitányt, majd a középre tett labdáját Gyurcsó Ádám varrja fel a léc alá!  0-1

5. perc Nem kezdődik olyan nagy iramban ez a mérkőzés, mint az előző, Svájc elleni, ez köszönhető a két ellenfél közötti különbségnek is.

1. perc Elkezdődött a mérkőzés. A találkozót a lengyel Pawel Gil vezeti!

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

20:42 A csapatok a pályán, jön a két himnusz! Előbb a magyar, majd a lett.

20:40 Mintha csak hazai pályán lennénk! A lett embereket nem igazán hozta lázba ez a mérkőzés, a magyar szurkolók már most hangosabbak, mint a hazaiak.

20:36 Befejeződött a bemelegítés, legközelebb a bevonulásnál láthatjuk a csapatokat.

20:22 A pályán éppen a bemelegítés zaljik, a felek próbálnak rápörögni a mindkét csapat számára létfontosságú találkozóra.

20:01 Pályabejáró rovatunkat a lett válogatott támogatta! Egyelőre még nincs telt ház a 8 207 fős befogadóképességgel rendelkező stadionban. Lettországban amúgy sincs a labdarúgásnak olyan kiemelkedő népszerűsége a többi sportághoz képest, a Baltikum középső államában a kosárlabda és a jégkorong is van olyan népszerű - ha nem népszerűbb -, mint a foci!

19:56 Az időjárás csak egy kicsit zordabb Rigában, mint ami jelenleg Budapesten van.

19:52 A csapatok megérkezett, így várta a magyar válogatottat az öltöző!

Felvezetés

A magyar labdarúgó válogatott a Feröer-szigetek elleni szeptemberi döntetlen, és a múlt hét pénteki Svájc elleni 3-2-es vereség után Rigában, a Skondo Stadionban Lettország ellen készül megszerezni első győzelmét a 2018-as világbajnokság selejtezőjében. Az ellenfél mérlege az eddigi két selejtezős mérkőzésén mindössze egy sovány - egy gólos - győzelem Andorra ellen idegenben, illetve egy két gólos vereség hazai pályán Feröer-szigetek ellen. A nemzeti tizenegy legutóbb 2003-ban járt Lettországban, akkor egy Eb-selejtező mérkőzésen 3-1-es vereséget szenvedett.

A magyar csapat védője, Korcsmár Zsolt sérülés miatt nem szállhatott fel a vasárnap délután Rigába tartó repülőre, viszont Bernd Storck újoncot avathat a fiatal Bognár István személyében. A csapat a megérkezés után este már megtartotta szokásos taktikai értekezletét, a találkozó napján megnézte a lett főváros látványosságait sőt, még a Dalai Lámával is összefutott.