Gera Zoli a legnagyobb király - Magyarország-Finnország 1-0!

A magyar labdarúgó válogatott Gera Zoltán 84. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a finn nemzeti csapatot az Európa-bajnoki selejtezősorozat F csoportjának 4. fordulójában.

Ahogyan azt a két szövetségi kapitány előzetesen jelezte, hasonló erősségű csapatok összecsapását láthatta a közönség az első félidőben, amelynek hajrájában a finnek kerültek fölénybe. A vendégek előbb Teemu Pukki, majd Roman Eremenko távoli lövésével ijesztettek rá a Groupama Aréna közönségére, két perccel a szünet előtt pedig Jarkko Uronen próbálkozását Király ütötte a kapufára.

Nem sokkal a fordulást követően Dárdai Pálnak meg kellett bontania védelmét, ugyanis Juhász Rolandnak elrepedt a bordája - a Videoton védője még a szünet előtt sérült meg, de megpróbálkozott a folytatással -, helyére pedig a debütáló Forró Gyula állt be. A játékrész közepét mindét együttes "megnyomta", hazai oldalon Gera Zoltán fejese és a csereként beállt Nikolics Nemanja kapáslövése jelentett veszélyt, míg a túloldalon Markus Halsti egy gyönyörű akció végén ordító helyzetben Forró mellkasát találta telibe tíz méterről.

A hajrában úgy tűnt, kissé elfáradtak a nagy rohanásban a csapatok, de ekkor érkezett a 80. válogatottságát ünneplő, hazai közönségkedvenc, Gera Zoltán, és remek fejesével eldöntötte a három pont sorsát.

A magyar válogatott kedden az orosz csapattal játszik barátságos mérkőzést szintén a Groupama Arénában, a selejtezősorozatot pedig március 29-én a görögök elleni, ugyancsak hazai összecsapással folytatja.

LABDARÚGÁS
Európa-bajnoki selejtező, F csoport, 4. forduló
Magyarország - Finnország 1-0 (0-0)
Groupama Aréna, 19500
néző. Vezette: Turpin (francia)
Gól: Gera (84.)
Magyarország: Király Gábor - Fiola Attila, Lang Ádám, Juhász Roland (Forró Gyula, 57.), Kádár Tamás - Elek Ákos, Tőzsér Dániel - Simon Krisztián (Lovrencsics Gergő, 77.), Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám (Nikolics Nemanja, 63.)
Finnország: Lukas Hradecky - Jarkko Hurme, Joona Toivio, Niklas Moisander, Jere Uronen - Markus Halsti (Eero Markkanen, 85.), Tim Sparv, Perparim Hetemaj - Kasper Hämäläinen (Riku Riski, 82.), Teemu Pukki (Joel Pohjampalo, 65.), Roman Eremenko

További eredmények: Görögország - Feröer-szigetek 0-1 (0-0), Románia - Észak-Írország 2-0 (0-0)

A csoport állása: 1. Románia 10 pont, 2. Észak-Írország 9, 3. MAGYARORSZÁG 7, 4. Finnország 4, 5. Feröer-szigetek 3, 6. Görögország 1