Európa Játékok: a strandfocisok vezettek, de végül kikaptak a spanyoloktól

Második mérkőzését is elveszítette a magyar válogatott a bakui Európa Játékok strandlabdarúgó-tornáján. Az utolsó harmad előtt még vezettünk a spanyolok ellen, végül ellenfelünk fordított, és 5-2-re megnyerte a találkozót.

A magyar válogatott szerdán szoros mérkőzést játszott a világranglistát vezető oroszokkal, de 3-3 után két gólt kapott, és 5-3-as vereséget szenvedett. A stabilan a világranglista első öt helyezettje közé tartozó spanyolok ugyancsak szoros mérkőzést játszottak az első fordulóban: a rendes játékidőben 1-1-re végeztek az olaszok ellen, majd 3-1-re megnyerték a szétlövést.

Magyar helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, a legnagyobb közülük Besenyei Ferenc emelése után alakult ki, de a kapufa megmentette a spanyolokat. Kiegyenlített volt a mérkőzés, a spanyol és a magyar kapu előtt is lehetőségekkel. A magyar válogatott egy másodperccel a harmad vége előtt egy helyzetét gólra váltotta, Ábel Péter ollózó mozdulattal talált a spanyol kapuba (0-1).

A második harmad nagy spanyol helyzettel, és Szacskó László szép védésével kezdődött, majd egyből gólt szereztünk, Simonyi Gábor lőtt a spanyol kapus hasa alatt a hálóba (0-2). Kétgólos vezetésünknél a spanyolok percei következtek, és annak ellenére, hogy Szacskó kapus több bravúrt is bemutatott, ellenfelünk egy szabadrúgásból megszerezte a szépítő találatot (1-2). A második harmadban Túrós Viktor is lőtt egy kapufát, de a kétgólos előnyt nem sikerült visszaállítani, 2-1-es vezetésünknél kezdődött meg az utolsó harmad.

A harmadik játékrész Ficsór Dávid nagy védésével kezdődött, de rögtön utána Gomez lőtt közelről a kapusunk mellett a hálóba (2-2). Egy perccel később már a spanyolok vezettek, ezúttal Martin volt a gólszerző, aki a félpályáról, fordulásból bombázott a kapunkba (3-2). A két gyors gól után lendületben maradtak a spanyolok, sorra alakították ki lehetőségeiket, és bő 7 perccel a meccs vége előtt Cintas egy passzt követően közelről bevette a kapunkat (4-2). Kétgólos előnyük tudatában a spanyolok magabiztosan, nyugodtan játszottak, pontosabb lett a játékuk, míg a mieinknek rohanniuk kellett az eredmény után, ami meg is látszott a játékunkon. A hajrában nem sikerült szorosabbá tenni a mérkőzést, az 5-2-es végeredményt két és fél perccel a lefújás előtt Mayor állította be.

Spanyolország-Magyarország 5-2 (0-1, 1-1, 4-0)
Vezette: Topaloglu, Prokharau, Mammadov
Sapnyolország: Donaire - Mayor, Martin, Alvarado, Gomez, Cserék: Mendez, Carrera, Mejias,Cintas, Pajon, Merida, Ardil
Magyarország: Ficsór - Ughy , Ábel, Simonyi, Sebestyén. Cserék: Szacskó, Badalik, Szentes-Bíró, Fekete, Besenyei, Berkes, Túrós

forrás: mlsz.hu