Botrány: újra Máltán égett be a magyar labdarugás

6. CSOPORT
MÁLTA–MAGYARORSZÁG 2–1 (1–0)
Ta'Qali, Centenáriumi Stadion. Vezette: Hamiti (albán)
Málta: Galea – Sansone, Micallef, Borg, Zammit – Scerri, Guillaumier (Muscat, 74.), Vella – Degabriele (Brincat, 94.), Nwoko, Beerman (Jan Busuttil, 92.). Szövetségi edző: Silvio Vella
Magyarország: Bese B. – Katona M., Hegedűs J., Spandler, Szalai A. – Haris – Varga K., Gazdag (Banó-Szabó, 76.), Zsótér, Kundrák (Makrai, a szünetben; Szivacski, 64.) – Bíró B. Szövetségi edző: Michael Boris
Gólszerző: Guillaumier (12.), Beerman (91.), ill. Szalai A. (49.)
Sárga lap: Beerman (29.), Micallef (83.), ill. Szalai A. (49.), Makrai (62.)

U21-es válogatottunk utolsó idegenbeli Eb-selejtezőjén 2-1-es vereséget szenvedett Máltától Ta'Qaliban - jelentette az MLSZ.

A Michael Boris vezette magyar válogatott a szeptemberi vereségek után elvesztette az esélyét arra, hogy megszerezze a csoport első két helyének valamelyikét. A harmadik hely sem biztos még, ennek megszerzése az utolsó két selejtező eredményének a függvénye. A magyar csapatból hiányoztak ugyan kulcsjátékosok a máltai túra előtt, de a mieink célja így is a három pont megszerzése volt a csoport utolsó helyezettje ellen.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, ennek ellenére gyorsan megszerezhettük volna a vezetést, Szalai Attila bal oldali beadása után Gazdag Dániel előtt adódott kecsegtető lehetőség, de csapatkapitányunk rosszul helyezte a labdát, a kapus védett. A 12. percben a máltaiak egy bal oldali szabadrúgást követően gólt szereztek, Guillamuier csúsztatott a kapunk bal oldalába (1-0). Nem ment a játék a magyar csapatnak, komolyabb helyzetekig sem jutottunk el, és labdabirtoklási fölényt sem tudtunk kiharcolni a pályán, így az első 45 perc végéig nem tudtunk egyenlíteni.

A második félidőt sokkal jobban kezdtük, és már a 48. percben gólt szereztünk: egy bal oldali szöglet után visszakerült a labda a bal szélre, Zsótér pontos beadását követően Szalai Attila levált védőjéről, és 5 méterről a kapu bal oldalába fejelt (1-1). Támadásban maradtunk, jóval többet tudtunk veszélyeztetni, de a máltaiak sem adták fel gólszerzési reményeiket. Az 56. percben egy gyors máltai kontra végén Bese Balázsnak kellett nagyot védenie, majd nagy magyar helyzet következett, melynek végén a szünetben beállt Makrai Gábor rácsúszott a kapufára, megsérült, és le kellett cserélni. Nem sokkal később Gazdag Dániel is megsérült egy belépőt követően, helyére Banó-Szabó Bence érkezett a kispadról.

A mérkőzés hajrájához közeledve mindkét csapat sokat tett a gólszerzés érdekében, és végül a máltaiak jártak sikerrel. A hosszabbítás első percében, egy kontratámadás végén Beerman kapott labdát a balösszekötő helyén, bevezette a 16-oson belülre, majd a léc alá bombázott, beállítva a 2-1-es végeredményt.

A mieink jövő kedden, 18.30-tól a Pancho Arénában a törökök elleni mérkőzéssel fejezik be az Eb-selejtező sorozatot. Amennyiben megnyerik utolsó meccsüket, megszerzik a csoport harmadik helyét, minden más esetben negyedikként zárnak.