Majdnem kicsinálta az NB III-as csapat a DVTK-t a Magyar Kupában

Bombázniuk kellett a miskolciaknak.

Magyar Kupa, 6. forduló
ESMTK - DVTK 1-3 (1-1, 1-1, 1-2)
Gólszerző: Kovács D. (1-0) a 21., Makrai (1-1) a 22., Makrai (1-2) a 97., Mihajlović (1-3) a 114. percben.

Mindegyik NB I-es csapat simán jutott tovább eddig a Magyar Kupában, a Diósgyőrnek viszont meg kellett szenvednie a sikerért az ESMTK otthonában. A legfontosabb intő jel a nem a 21. perben következett be, amikor a hazaiak Kovács révén megszerezték a vezetést. Hanem azok után, hogy 1 perccel később Makrai révén szép góllal egyenlítettek a miskolciak, ám itt megállt a gólszerzési tudomány, egészen a hosszabbításig.

Addig is jobb volt a vendégcsapat, de Makrai a 97. percben ismét a léc alá bombázott, ezúttal tizenegyesből. Innentől kezdve már nem volt kérdés a DVTK továbbjutása, de azért Mihajlovic a 114. percben fejesből bebiztosította.

Az is biztos, hogy a bajnokságban és a következő kupameccse(ke)n ennél sokkal több kell majd Fernando csapatától.