Szerkesztő: Tóth Csaba
2015. 07. 21. 18:24

A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenyszervezési Osztálya, az érintett klubok képviselőinek jelenlétében, elkészítette a Magyar Kupa 1. fordulójának sorsolását - írja az mlsz.hu.

A sorozat első fordulójában még csak nyolc élvonalbeli csapat érdekelt, a nemzetközi kupaküzdelmekben résztvevő négy együttes (Videoton FC, Ferencváros, MTK Budapest, DVSC-Teva) csak a harmadik fordulóban csatlakozik a mezőnyhöz. A szabályok szerint a profi bajnokságok résztvevői az első fordulóban nem találkozhatnak egymással, így az NB I és az NB II csapatai mellé alacsonyabb osztályú ellenfeleket sorsoltak ki.

Az első osztályból licencprobléma miatt kizárt, majd a város futsal csapatának köszönhetően végül a harmadosztályba került Győri ETO FC a Budapest Honvéddal került össze.

A Magyar Kupa főtábláján 116 csapat indulhatott volna el, de öt klub nem nevezett, így a 111 együttes közül öten (Inter CGF, Somos SE, Andráshida, Géderlaki KSE, Balatonfüred) erőnyerőként, mérkőzés nélkül jutnak a második fordulóba.

A Magyar Kupa 1. fordulójának párosítása:
Csepel FC - Békéscsaba 1912 Előre
Csornai SE - DVTK
ETO Futsal Kft. - Budapest Honvéd
Maglód TC - Paksi FC
Sárrétudvari KSE - Puskás Akadémia FC
LOLAND-Nyúl SC - Szombathelyi Swietelsky Haladás
Vértessomlói KSK - Újpest FC
Hidasnémeti VSC - Vasas FC
Bölcskei SE - Balmazújváros Kamilla Gyógyfürdő
Kozármisleny - BFC Siófok
Füzesgyarmati SK - Budaörs
Gyöngyösi AK-Ytong - Dunaújváros
Jászberényi FC - FC Ajka
Ceredvölgye SE - Aqvital FC Csákvár
VSK Tököl Egyesülete - Gyirmót FC Győr
Veresegyház VSK - Mezőkövesd Zsóry FC
Tatabánya FC - Soproni VSE
Sárisápi Bányász SE - Soroksár SC
Monori SE - Szeged 2011-Grosics Akadémia
Hévíz SK - Szolnoki MÁV FC
Komlói Bányász - SzTK-Erima
FC Dabas - Vác FC
Nagykáta SE - Kisvárda Master Good
Schieber Pincészet BLSE - ZTE FC
Viadukt SE Biatorbágy - III. ker. TVE
BKV Előre - KBSC FC
Nagyatádi FC - Ceglédi VSE
Cigánd SE - Szentlőrinc SE
Érd VSE - Tállya KSE
Bonyhád VLC - FC Hatvan
FC Tiszaújváros - ESMTK
Felsőtárkány SC - Dorogi FC
Hódmezővásárhelyi FC - Várfürdő-Gyulai Termál FC
Nyíregyháza Spartacus FC - Putnok FC
Lenti TE Sport 36 - Pénzügyőr SE
RSE Nagyecsed - REAC
Siklós FC - Sárvár FC
DAC Foci24.com - Szekszárdi UFC
Hajdúböszörményi TE - SZEOL SC
Dudar SE - Budafoki MTE - Újbuda FC
Ásotthalmi TE - Szerencs Város SE
Babócsa SE - Mátészalkai MTK
Bácsalmási PVSE - MTE 1904
Balatonalmádi SE - Velence SE
Celldömölki VSE - KSE Iváncsa
Hajdúszoboszlói SE - Rákosmente KSK
Mezőhegyesi SE - Szajol KLK
Somogyvár KÖSE - Dunaharaszti MTK
Tiszakanyár SE - Nyírbátori FC
Vép VSE - Szőlőskert Nagyréde SC
SBTC - DTC-Select

A párharcok egy mérkőzésen dőlnek el, az 1. forduló mérkőzéseit augusztus 12-én, szerdán rendezik.

Legfrissebb híreink


Élő eredmények