A Tököl simán verte a Szarvast és őrzi egypontos előnyét

A Tököli VSK két győzelemmel, illetve a Jász sport FC ellen mérkőzés nélkül megszerzett három ponttal, azaz száz százalékos teljesítménnyel kezdte a tavaszt, és immár második hete vezeti az Alföld csoportot.

A tököliek Jánoshidán hetet rúgtak a tavaszi első fordulóban, szombaton pedig sima 3-0-val küldték haza azt a Szarvasi FC-t, amely két hete pár kilométerrel odébb, Csepelen döntetlent ért el az akkori listavezető ellen.
Tökölön az 59. percig állt 0-0 az eredményjelzőn, ezt követően azonban a hazaiak két perc alatt szerzett két góllal eldöntötték a mérkőzést. A folytatásban még esett egy hazai gól, amivel még magabiztosabbá vált a győzelem. A Tököl egy ponttal megelőzi a két  nem várt döntetlen után a Szolnoki Spartacust 6-2-re lelépő Csepelt, és a KITE Szegedtől 2-1-es vereséget szenvedő Újbudát (Az Újbudának is 36 pontja van, de a Jász Sport elleni 3 pont majd a 8. tavaszi forduló után realizálódik a tabellában).
A Tököl mindenesetre lépéselőnybe került és bár még sok van hátra a bajnokságból, a csapat “bejelentette igényét” a bajnoki címre.

Alföld csoport, 19. forduló
Tököli VSK – Szarvasi FC 3-0 (0-0)

gólszerzők: Riedl (59.), Radnics (61., 79.)
Tököl: Balázs – Telegdi, Hacker, Polgár, Váradi, Riedl, Dévai (Plausin, 70.), Szirtesi, Sipos (Radnics, a szünetben), Palásti, Kosuth (Joszkin, 90.)
Szarvas: Kiri – Závoda, Bakró, Klimaj, Truczka, Erdősi (Rácz, 60.), Pákozdi, Kiszel (Kugyela, a szünetben), László, Petykó, Nagy R. (Enabulele, 77.)