Gólzáporos döntetlen Békéscsabán

Fordulatokban és gólokban nem volt hiány a szombati Békéscsaba – DVSC-DEAC találkozón. A csabai gárda hatalmas bravúrral, háromgólos hátrányból hozta vissza a meccset, így a végeredmény 3-3 lett.

Általában egy mérkőzés első negyedórája nem arról szól, hogy a csapatok teljes gőzzel támadnak, a meccs kezdeti szakasza inkább egyfajta ismerkedés az ellenféllel, taktikai csata, ha úgy tetszik. Ez azonban egyáltalán nem így volt a hétvégi Előre – Loki II. összecsapáson.

Akik nem értek ki idejében a pályára, a kis-Loki három góljáról maradtak le, ugyanis már az első tíz percben, óriási meglepetéssel a vendégek 3:0-ra vezettek. A gólgyártást Bódi Ádám kezdte, a középpályás a tizenegyes pont vonaláról vette célba a kaput, és lövése egy védőn irányt változtatva a hálóban kötött ki. A hazaiak még magukhoz sem tértek a sokkhatásból, mikor újból az ő kapujukban volt a labda. A 7. percben Szilágyi Péter közvetlen közelről volt eredményes, ezzel megduplázva csapata előnyét. És még ekkor sem volt vége. Két perc elteltével Sigér Dávid pókhálózta ki a jobb felső sarkot, jó 18 méterről. A hazai drukkerek alig hittek a szemüknek, nem értették, hogy az eddig kiváló formát mutató Előre, hogy lehet háromgólos hátrányban ilyen rövid idő alatt.

A debreceni parádé után, felébredtek a csabai srácok és igyekeztek kijavítani azt az ominózus, 10 perces filmszakadást. Egészen a 20.percig kellett várni a szépítésig, ekkor Pozsár szögletét a védők ugyan kifejelték, de nem elég messzire, így Horváth Tamás a tizenhatosról vágta a felsőléc alá. Jót tett a liláknak ez a találat, kezdtek végre magukra találni. A szépségtapasz után gól már nem esett a félidőben, így kétgólos hátránnyal várhatta a Békéscsaba a következő 45 percet.

A második játékrész az elsőhöz hasonlóan, nagy iramban kezdődött. Az 54. percben a csabai szurkolók örülhettek ismét, ugyanis Oláh Gergő beadását Pozsár Gábor bólintotta Verpecz felett a kapu jobb felső részébe. Ezzel visszajöttek a remények, és az odahaza játszó együttes még nagyobb lendülettel támadott, aminek újabb gól lett a jutalma a 63. perc derekán. Szélpál ívelt a tizenhatoson belülre, ami nagyszerű volt fejre Balázs József számára, aki a vendég hálóőr mellett a kapuba fejelt, ezzel beállítva a 3:3-as végeredményt

Pásztor József: „A Debrecen az első tíz percben eldönthette volna a három pont sorsát. Ezt követően fokozatosan jöttünk fel és a végén nyerhettünk volna, de a látottak alapján a döntetlen igazságos.”
Kondás Elemér: „Több góllal kellett volna győznünk, ám a végén örülhettünk az egy pontnak.”

Békéscsaba 1912 Frühwald Előre SE – DVSC-DEAC 3:3 (1:3)
Békéscsaba, Kórház utca, Nézőszám: 600, Játékvezető: Szőts Gergely.
Békéscsaba: Máthé G. — Oláh G., Csiszár, Makra, Horváth T. — Szélpál, Ionut (Juhász Gy., 52′), Pozsár, Bogdán G. — Balázs (Csák 75′), Bernáth (Berki 70′).
Vezetőedző: Pásztor József.
DVSC-DEAC: Verpecz — Ludánszki, Máté P., Szűcs I., Korhut — Bódi (Kardos 92′), Spitzmüller, Lucas, Sigér — Vinicius (Tóth L. 68′), Szilágyi P. (Csorba 71′).
Vezetőedző: Kondás Elemér.
Sárga lap: Horváth T. (90′)
Gólszerzők: Horváth Tamás (20′), Pozsár Gábor (54′), Balázs József (63′) ill. Bódi Ádám (’5), Szilágyi Péter (7′), Sigér Dávid (9′).