Tovább vergődik a Fradi: a zöld-fehérek a Honvédtól is kikaptak

Hervé Tchami és Délczeg Gergely góljainak köszönhetően a Honvéd elvitte a három pontot a Ferencváros otthonábó és továbbra is listavezető.

Nem túl színvonalas mérkőzésen sikerült elvinnie a Budapest Honvédnek a három pontot az Albert Stadionból. Az első félidőben a Ferencváros játszott mezőnyfölényben, ám fölénye meddő volt, a zöld-fehérek nem igazán tudtak gólhelyzetbe keveredni. A rekkenő hőség miatt elrendelt ivószünetig csak Vladan Cukic távoli bombáját tudtuk feljegyezni, mint komoly gólszerzési lehetőséget. Sajnos az ivószünet után is kevés futballra emlékeztető momentum akadt a mérkőzésen. Aztán a 39. percben Jova Levente elképesztően rosszul jött ki kapujából, Klein pedig csak szabálytalanul tudta megállítani a gólhelyzetben kitörő Délczeget, amiért előbbit kiállították és tizenegyeshez jutott a Honvéd. Ivancsics Gellért állt oda a büntetőhöz, de a nagyon rosszul elvégzett tizenegyest Jova könnyűszerrel hárította. Három perccel később mégis a kispestiek szereztek vezetést: egy szögletet követően Hervé Tchami maradt teljesen egyedül a ferencvárosi tizenhatoson belül, és a kameruni játékos közelről nem hibázott. 0–1.

A második félidő talán még az elsőnél is rosszabbra sikeredett. A Ferencváros egyszerűen nem volt képes váltani, a Honvéd pedig nem is akart és az eredmény tartására törekedett. Az utolsó tíz percben teljesen beszorult a Honvéd, de a Fradi nem tudott élni a lehetőségeivel. Ahogy ilyenkor lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat és a hosszabbításban Délczeg Gergely végleg eldöntötte a mérkőzést. A kispesti csatár a félpályánál lépett meg a lesre állítással próbálkozó és leálló Fradi-védőktől, majd higgadtan elgurította a labdát Jova mellett. 0–2.

Győzelmének köszönhetően a Honvéd továbbra is vezeti az OTP Bank Liga mezőnyét.