Pintér Attila magyarázkodik, így reagált a vereségre

Nem úgy indult az NB I 2017-18-as idénye a Puskás Akadémia számára, ahogy azt szerették volna. A harmadik forduló után Pintér Attila vezetőedző elmondta, mi volt a vereség oka.

Három forduló után is nyeretlen az NB I-ben újonc Puskás Akadémia. A felcsútiak vasárnap a Vasas átmeneti otthonában, a Szusza Ferenc Stadionban kaptak ki 2-0-ra. A mérkőzést követően Pintér Attila, a vendégcsapat vezetőedzője – amellett, hogy elismerte felelősségét – bátortalan játékról, vírusfertőzésről és Diallóról is beszélt - jelezte az nb1.hu.

Összefoglaló az NB I vasárnapi mérkőzéseiről " MAGYAR FOCI › Labdarúgó NB I

A gólok tekintetében nem panaszkodhattak a drukkerek, hiszen három összecsapáson tizenegyszer rezdültek meg a hálók.

“Az első félidő mindkét csapat számára ’felejtősre’ sikeredett, a Vasas szerzett egy gólt. A másodikban próbáltunk egyenlíteni, és pont akkor kaptunk gólt, amikor a Vasas nem támadott. A felelősség az enyém, beraktam két olyan fiatal játékost, akinek ez még korai volt” – idézte Pintért a vasasfc.hu. – Hozzá kell tenni, hogy vírusfertőzés miatt több játékosunk is kidőlt a sorból. De én állítottam őket a csapatba, és sokkal többet vártam ennél a bátortalan játéknál. Tudtuk, hogy mi a gyenge pontja a Vasasnak, de könnyelműek voltunk, és nem sikerült a végjátékunk, hiába volt 58-42 a labdabirtoklás. Azt mindenki maga ítélje meg, hogy Diallóval mit csináltak, mit tettek mellette – zárta összegzését a korábbi szövetségi kapitány.

A Puskás Akadémia három játéknap után 1 szerzett ponttal sereghajtó, legközelebb szombaton, a címvédő Honvéd együttesét fogadja.