Óriási bravúr: komoly sikert aratott a Puskás Akadémia - videó

Jár a gratuláció a felcsútiaknak.

A Puskás Akadémia U14-es labdarúgócsapata az 1–1-es rendes játékidőt követően szétlövéssel 5–4-re legyőzte a Hoffenheimet a korosztály legrangosabb globális tornája, a Nike Premier-kupa európai döntőjében - jelezte az nso.hu.

A Puskás Akadémia korosztályos együttese az 1. FC Köln 1–0-s legyőzésével kezdte a berlini viadalt, majd 1–1-es döntetlent játszott a svájci St. Gallennel. Mindkét meccsen Kiss Norbert szerezte a felcsútiak gólját. Nagy Ádám tanítványai a harmadik meccsükön 2–1-re megverték a Herthát.

null

null

A negyeddöntőben az Augsburg következett, amelyet a gól nélküli rendes játékidőt követően szétlövésben 4–3-ra győzött le a Puskás Akadémia, míg az elődöntőben – ugyancsak 11-esekkel (3–1) – az Eintracht Frankfurtot múlta fölül a magyar csapat.

A döntőben a Hoffenheim ellen 1–1-re végzett a PAFC, majd a szétlövést 5–4-re megnyerte. A kupát Dárdai Pál, a Hertha vezetőedzője, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya adta át.

A Puskás Akadémia fiataljai Puskás Ferenc születésének 91. évfordulóján nyerték meg a Nike Premier-kupa európai döntőjét. A torna legjobb kapusa Pécsi Ármin lett, míg az álomcsapatba Gruber Zsombor és Tarcson Ákos is bekerült a felcsúti alakulatból.

A GYŐZTES KERET
Kapusok: Pécsi Ármin, Sebestyén Zalán
Védők: Csernus Richárd, Farkas Bendegúz, Pekár István, Pataki Noel, Csáki Armand
Középpályások: Kiss Norbert, Kocsis Dominik, Polák Kevin, Szűcs Huba, Tarcson Ákos, Mitring Zsombor
Támadók: Gruber Zsombor, Perfetto Gabriel, Bakti Balázs

Megható: ezért küzdött a könnyeivel a felcsútiak edzője - videó " MAGYAR FOCI › Labdarúgó NB I

Honlapunkon is beszámoltunk arról, hogy Márkvárt Dávid édesapja életét vesztette, állítólag a válogatott játékos apja autóbalesetben halt meg. A Puskás Akadémia szombaton a Vidivel játszott döntetlent, a lefújás után Pintér Attilát is megkérdezték a tragédiáról. A Paks a Mezőkövesdet győzte le 3-2-re, a sikernek köszönhetően Csertői Aurél csapata már a harmadik helyen áll a táblázaton.