Női NB I: győztek az esélyesebb csapatok

Ha a tabellán elfoglalt helyeket nézzük, nem történt meglepetés a női labdarúgó NB I 12. fordulójában. Győzött az MTK, a Viktória és a femina is.

A legerősebb három csapat menetrendszerűen gyűjtötte be a három pontot – bár a Viktória alaposan megkínlódott az Újpesttel –, és a Femina is győzni tudott Vasboldogasszonyban.

A fordulót az Újpesti TE – Viktória Trend Optika FC meccs nyitotta – váratlanul nem a „hivatalos” helyszínen, a Cérna pályán, hanem a Szusza Ferenc Stadion műfüvén. A vendégek „győri különítményük”, Jakab Réka és Szórádi Nikolett nélkül érkeztek a Megyeri útra, de talán ez sem magyarázat pontatlan játékukra. A Viktória többet birtokolta a labdát, némi mezőnyfölényben is játszott, de a támadás befejezések nem sikerültek – egészen a második félidő közepéig. Ekkor Sipos Lilla fejelte Gálik hálójába Marsai Nikolett bal oldali beadását, majd néhány perccel később újra a válogatott csatár szerzett gólt, ezúttal a védők által Megyeri Boglárka elől elpöckölt labdára csapott rá, és gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. A végig lelkesen játszó Újpest erejéből a szépítésre futotta: a Somogyjádról, szeptember végén igazolt, a lilák között először kezdő Mátyás Noémi kiugrott a késlekedő védők közül, és a tizenhatosra belépve elpasszolta a labdát Papp Eszter mellett.

A bajnok MTK Hungária Szegeden vendégeskedett és győzött – a kék-fehérek csak annyit adtak ki magukból, amennyi a biztos sikerhez kellett. Turtóczki Sándor ezúttal is „rotálta” csapatát, kimaradt Szabó Zsuzsa, Méry Rita és Zágor Bernadett, valamint a sérült Nagy Lili. Az MTK Gál Tímea szép, egyéni akciójából jutott előnyhöz, majd az első félóra végén, az egykori szegedi Vágó Fanny két perc alatt két gólt lőtt „földijeinek” – ez a 3-0 lett a végeredmény is.

A női labdarúgás mostoha helyzetét jellemzi, hogy az 1. FC Femina’93 reggel fél tízkor (!) lépett pályára a Zala megyei Vasboldogasszonyban, miután a pályaválasztó Páter Fit-Well Nagypáli nem tudott későbbi időpontban pályát biztosítani. A korai kelés és a hosszú utazás nem gátolta meg a rákospalotaiakat az eredményes futballban: a fordulatos meccsről elhozták mindhárom pontot. Az első félidőben csak Zvara Tímea talált a kapuba, így egygólos vendégelőnnyel fordultak a csapatok. A főként kontrázó Nagypáli az 55. percben Végh Renáta révén egyenlített, de bő tíz perccel a lefújás előtt Szeitl Szilvia ismét a vendégeket juttatta előnyhöz. A zalaiak nem adták fel, Vörös Renáta ismét egyenlített, de hiába örültek Péter Zoltánék. A középkezdés utáni támadásból a feminás Zamira Aisah Tiara megszerezte a fővárosiak győztes gólját. Érdekesség, hogy mennyire „másolta” mindkét csapat előző heti produkcióját. A Femina újra a hajrában csikarta ki a győzelmet, a Nagypáli pedig ismét szinte középkezdésből kapott gólt. A rákospalotaiak sikere valószínűleg azt is jelenti, a Páter Fit-Well Nagypáli elszalasztotta utolsó esélyét arra, hogy a felsőházba jusson és tavasszal a kiesés, illetve az osztályozó elkerüléséért fog küzdeni.

A forduló rangadóján, a „csepeli derbin” az Astra-Bíró-Kert FC-t fogadta a BNLC-Csepel. A kétségtelenül nagyobb játékerőt képviselő Astra kezdett fölényben, de Dombó János csapatának játékában rengeteg volt a pontatlanság, a koncentrációs hiba. A tompának tűnő rózsaszín mezesek gólcsendjét Szabó Boglárka csak a 39. percben törte meg, nem sok kellett volna, hogy a BNLC kihúzza döntetlennel a szünetig. A fordulás után viszont az addig számtalan ziccert kihagyó Fogl Katalin is beköszönt, majd Szekér Anita lépett ki – kissé lesgyanús helyzetben – a jobb oldalon, bepassza pedig Sándor Zita lábáról a saját kapujába pattant. Zárásként még Megyes Ágnes értékesített egy büntetőt – 4-0-ra nyert az Astra, a támadásban meglepően keveset mutató hazai csapat ellen.