Női labdarúgás: kétszámjegyű különbségek születtek

Egyszerű képlet mentén írható le a női labdarúgó NB I 5. fordulója: a bajnoki tabella első öt helyezettje győzött, míg a második ötös vereséget szenvedett.

A listavezető Viktória Trend Optika FC a forduló legnagyobb különbségű győzelmét aratva gyűrte le a "szomszédvár" Páter-Fitt Well Nagypálit, 11-0-ra. A szombathelyiek tizenegy gólja közül Megyeri Boglárka négyet szerzett, mellette Marsai (2), Sipos, Nagy Dóra, Széles és Krenács is betalált, egyszer pedig zalaiak támadójáról, Vörösről került vendégkapuba a labda. A Viktória az eddig lejátszott öt mérkőzéséből egyszer, Szegeden játszott szoros meccset (1-0), a többi győzelme (Nyíregyháza 9-0, UTE 6-0, BNLC 14-0, Nagypáli 11-0) több mint tekintélyt parancsoló.

Kétszámjegyű különbséggel győzött az MTK Hungária is, a kék-fehérek a BNLC-Csepelnek rúgtak tízet. A bajnokcsapatban Pádár Anita és Vágó Fanny vívott gólpárbajt, mind a ketten négyig jutottak. Mellettük Papp Dóra és Palkovics Nóra volt még eredményes. A Hevesi Tamás nevével fémjelzett BNLC az első fordulóban, Zalaegerszegen, a Nagypáli ellen szerzett egy pontot, azóta viszont Kanosszát jár, a Femina, az Astra, a Viktória és az MTK ellen 37 gólt kapott, miközben csak ötöt lőtt. A csepelieket főként az vigasztalhatja, hogy a nehezén, a legerősebb három csapaton túl vannak, de a kevés pozitívumok egyike az is, hogy Aschenbrenner Réka, az Eb-selejtezőre készülő U19-es válogatott kapusa ismét védett, lezárta vitáját a klubbal.

Az előző forduló váratlan veresége után, meglepően szoros meccset játszott az 1. FC Femina az Astra-Bíró-Kert FC vendégeként. Szabó Boglárka két gólja (15. és 39. perc) már az első félidőben eldöntötte a sérült Megyes Ágnest nélkülöző csepeliek javára a meccset, de elismerés illeti a vendégeket, akik jól küzdve, szorosan tudták tartani a mérkőzést.

Továbbra is százszázalékos az újonc Hegyvidék! A fővárosi csapat a hasonló játékerőt képviselő, de az élvonalban kicsit rutinosabb szegediek ellen gyűjtötte be a három pontot. A mérkőzés egyetlen gólját Dénes Dorka szerezte az első negyedóra végén. A budaiak fiatal támadója csapata eddigi négy mérkőzése közül hármon gólt szerzett, ráadásul kétszer az ő találatával nyert 1-0-ra a Hegyvidék.

A forduló egyetlen vendéggyőzelmét a masszív UTE szerezte Nyíregyházán. A meccs első ziccere még a hazaiak támadója, Szűcs Éva előtt adódott, de a sokáig egyenrangú ellenfélnek bizonyuló nyírségieket az első félidő végén bedarálta az Újpest. Külüs Zsuzsanna (37.) és az egyébként Nyíregyházáról induló Szennai Adrienn (42.) góljaira Szűcs még válaszolni tudott a második félidő közepén, de a hajrához érve (78.) Durkó Zita, az előre húzódó középhátvéd, bebiztosította a vendégek sikerét. Az UTE szépen, magabiztosan gyűjtögeti a megszerezhető pontokat, ráadásul a lilák szereztek egy bravúrpontot is a rózsaszín Astra ellen – a Nyíregyháza viszont továbbra is pont nélkül áll. Kósa János csapata számára most a BNLC-Csepel, Páter-Fit Well Nagypáli, 1. FC Femina hármas következik – ha ezeken a meccseken sem ér el sikert, alighanem idejekorán leszakad a mezőnytől.