Szerkesztő: Tóth Csaba | Sport365, MTI
2015. 09. 26. 22:52

A listavezető Ferencváros a Puskás Akadémia vendégeként csak döntetlenre végzett az NB I szombati, 10. fordulójában. A zöld-fehérek zsinórban a 30. bajnokijukon is veretlenek maradtak, de szezonbeli 10. NB I-es meccsüket már nem tudták megnyerni.

NB I, 10. forduló:

Puskás Akadémia-Ferencváros 0-0
Pancho Aréna, 3300 néző, v: Andó-Szabó.

Puskás Akadémia: Pogacsics - Fiola, Fodor, Kelic, Dinjar - Pauljevic, Bacelic-Grgi, Sallai (Zsótér, 80.), Márkvárt, Pekár - Lencse (Tischler, 89.).
Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez - Sesták (Lakatos, 80.), Gera, Busai (Varga, 69.), Nagy Á., Lamah (Haraszti, 46.) - Böde.

Sárga: Fiola (69.), illetve Gera (78.)

Az eddig százszázalékos Fradi volt a kezdeményezőbb, de támadásaiból hiányzott a hatékonyság, részben azért is, mert a fordulónak a tabella kilencedik helyezettjeként nekivágó vendéglátók nagyon jól védekeztek. Olykor még ellenakciókra is futotta erejükből, sőt akár a vezetést is megszerezhették volna, de Lencse László rendre rosszul célzott.

A kevésbé élvezetes első félidőt követően is inkább a Ferencváros kezdeményezett, az átütő erő azonban nem volt meg a zöld-fehérekben. Az utolsó negyedórára rákapcsolt a fővárosi együttes, több veszélyes akciója is akadt, ám egyik sem vezetett eredményre. A befejező percekben Böde Dánielnek a fejese, Haraszti Zsoltnak pedig a lövése dönthetett volna, de labdájuk elkerülte a kaput.

Tabella: ide kattintva!

Békéscsaba-Videoton FC 2-0 (2-0)
Békéscsaba, 1312 néző, v.: Fábián.

Békéscsaba: Ilizi - Bényei, Vadász (Bagi, 58.), Fehér Zs., Guaru - Calvente Criado (Kertész, 90.), Spitzmüller, Borbély, Laczkó, Viczián - Birtalan (Szilágyi P., 77.).
Videoton: Danilovic - Nego (Oliveira, 75.), Vinícius, Lang, Stopira - Gyurcsó, Pölöskei, Kovács I. (Feczesin, a szünetben), Simon Á., Pátkai (Rudolf, 66.) - Suljic.

Gólszerzők: Viczián (22.), Calvente Criado (45.)
Sárga lap: Simon Á. (32.), Vinícius (34.), illetve Bényei (37.), Borbély (40.)

A sereghajtó Békéscsaba vendégeként szombaton 2-0-s vereséget szenvedett a címvédő Videoton. Az újonc első győzelmét aratta hazai pályán ebben a bajnoki idényben, legutóbb erre 2005 áprilisában volt példa az élvonalban.

A meccs elején nem estek egymásnak a csapatok, csak egy-két távoli lövéssel próbálkoztak a játékosok, de ezek sem jelentettek komoly veszélyt a kapura. Tapogatozó, óvatos játékot láthatott a közönség, amikor a hazaiak váratlanul vezetést szereztek. A félidő hátralévő része szinte eseménytelenül telt, majd közvetlenül a szünet előtt megduplázta előnyét a Békéscsaba.

A folytatásban a székesfehérváriak birtokolták többet a labdát, mezőnyfölényük azonban teljesen meddőnek bizonyult, egyáltalán nem sikerült komoly helyzetet kidolgozniuk, így a Békéscsaba szervezett játékával biztosan őrizte meg előnyét a lefújásig.

Paksi FC - DVSC-TEVA 1-1 (1-0)
Paks, 1000 néző, v: Vad II.

Paks: Molnár P. - Kulcsár D., Lenzsé, Gévay, Szabó J. - Bartha, Bertus (Bor, 85.), Kecskés, Papp K., Koltai (Hahn, 77.) - Balázs Zs.
DVSC: Radosevic - Mészáros, Máté P., Brkovic, Korhut - Jovanovic (Tisza, 56.), Varga J. (Zsidai, 26.), Bódi, Ferenczi J.(Kulcsár, 83.) - Balogh N., Sidibe.

Gólszerzők: Bartha (8.), illetve Tisza (63.)
Sárga lap: Szabó J. (13.), Kecskés (40.), Balázs Zs. (45.), Lenzsér (60.), illetve Korhut (11.), Zsidai (49.), Balogh N. (80.)

Meglehetősen gyorsan, mindössze nyolc perc után megszerezte a vezető gólt a Paks, ezt követően pedig azonnal taktikát is váltott: átadta a területet a vendégcsapatnak, s ellentámadások vezetésével próbált veszélyeztetni. A Debrecen igyekezett élni a felkínált lehetőséggel, s gyakorlatilag végigtámadta az első félidőt, de nem sikerült egyenlítenie.

Fordulás után hamar újabb gólt szerzett a hazai együttes, ezt azonban les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Valamivel több mint negyedóra múlva a csereként beállt Tisza révén sikerült a kapuba találnia a DVSC-nek, amely ezután is többet birtokolta a labdát, a fordítás viszont nem jött össze neki. Az utolsó percekben a Paks mozgósított nagy erőket a győzelemért, de nem járt sikerrel.

Budapest Honvéd-Diósgyőri VTK 2-1 (1-0)
Bozsik Stadion, 2000 néző, v.: Szabó.

Honvéd: Kemenes - Botka, Ignjatovic, Bobál D., Baráth - Nagy G. (Gazdag 74.), Hidi, Kamber - Vernes (Délczeg 79.), Youla (Vasiljevic 74.), Holender.
Diósgyőr: Rados - Okuka, Lipták, Tamás M., Eperjesi - Kitl, James, Bognár, Németh, Barczi - Novothny (Grumic 72.).

Gól: Vernes (45.), Kamber (91.), illetve Barczi (50.)
Sárga lap: Vernes (44.), illetve James (83.), Barczi (90.)

A Budapest Honvéd az utolsó pillanatokban szerzett góllal 2-1-re győzött a vendég Diósgyőr ellen. A fővárosi együttes ezzel a tabella harmadik helyére lépett fel.

Az első félidőben mindkét fél előtt adódtak nagy helyzetek, a vendégek kapufát is lőttek, ám sokáig nem született gól, aztán a hajrában megszerezték a vezetést a hazaiak.

A fordulás után szinte azonnal egyenlíteni tudott a Diósgyőr, majd a Honvéd pillanatai következtek. A hazaiak kapufáig, s több nagy helyzetig eljutottak, de nem találtak kapuba. Aztán az utolsó pillanatokban egy szabadrúgás után Kamber megszerezte a győzelmet a Honvédnak.

Haladás-Vasas 1-1 (0-0)
Szombathely, 4085 néző, v.: Solymosi.

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak - Nagy P., T. Wils, Fehér (Popin, 77.) - Németh M. (Medgyes, 70.), Gaál (Gosztonyi, 84.), Halmosi.
Vasas: Nagy G. - Osváth, Grúz, Pajovic, Hangya - Czvitkovics (Kenesei, 65.), Vukasovic, Berecz - Könyves, Ubiparip (Pavlov, 81.), Lázok (Vida, 77.).

Gólszerzők: Gaál (52.), illetve Kenesei (87., 11-esből)
Sárga lap: Nagy P. (57.), Popin (79.), Király (83.), illetve Ubiparip (48.), Berecz (54.), Grúz (61.)

Kiegyenlített játék folyt a pályán az első félidőben, a Vasas nem állt be védekezni, ezzel együtt nem volt túlságosan nagy az iram és komoly gólhelyzet sem alakult ki.

A második játékrész elején megszerezte a vezetést a Haladás, de azután nem erőltette a támadásokat. Ezzel együtt jó darabig sikerült megőriznie előnyét, mert a Vasas játékából hiányzott az átütő erő. Pár perccel a vége előtt azonban jött az egyenlítés buktatásért megítélt büntetőből, majd a fővárosiak előtt akadt még helyzet, így akár meg is nyerhették volna a mérkőzést.

A Haladás kilenc forduló óta veretlen a bajnokságban.

Újpest FC-MTK 2-2 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, 1444 néző, v.: Iványi.

Újpest FC: Balajcza - Nagy T., Litauszki, Kálnoki Kis (Forró 50.), Mohl - Sankovic, Bardhi (Nagy G. 71.), Balázs B., Filkor (Sallói a szünetben), Andric - Diagne.
MTK: Hegedüs - Bese, Poór, Grgic, Vadnai - Gera D. (Varga Sz. 52.), Vass Á. (Szatmári 74.), Strestik (Hrepka 57.), Kanta, Ramos - Torghelle.

Gólszerzők: Diagne (14., 48.), illetve Torghelle (63.), Kanta (88.)
Sárga lap: Diagne (15.), Nagy (23.), Balajcza (50., 87.), Sallói (82.), illetve Kanta (90.)
Piros lap: Balajcza (87.)

Gyors góllal kezdte a meccset az Újpest, ezt követően pedig az MTK vette át a kezdeményezést. A kék-fehérek több nagy helyzetet is kialakítottak, sőt, büntetőhöz is jutottak, ám így sem tudtak gólt szerezni.

A második játékrész elején villámgyorsan megduplázta előnyét az Újpest, s ekkor úgy tűnt, az MTK kicsit megzavarodott. Néhány perccel később azonban mégis a vendégek jutottak büntetőhöz, de a második 11-esüket is kihagyták. Az elszalasztott lehetőségek ellenére sem omlott össze az MTK, s hamar szépített, majd a hajrában harmadik büntetőjét Kanta révén már értékesítette, s ezzel pontot szerzett.