Fantasztikus szerda: Nyert a Fradi, a Vasas és a Vidi is

Sajnos csak felkészülési meccseken, de ha élesben is megy majd nekik, szép nyarunk lesz.

VASAS - STURM GRAZ 4-3

Elképesztő, fordulatokban és gólokban gazdag meccsen nyert a Vasas a Sturm Graz ellen. Az osztrákok a félidőben még 3-0-ra vezettek, a második játékrészben azonban megtáltosodtak az angyalföldiek, és az utolsó percekben megfordították a mérkőzés állását. A Szabics Imrét is foglalkoztató Sturm Alar (23.), Zulechner (23.) és Rocher (39.) találatainak köszönhetően magabiztos előnnyel vonulhatott pihenőre, és nagyon úgy néz ki, hogy a második félidőre ott is maradtak.

A piros-kékek ugyanis előbb a nemrég igazolt cseh Benes (68.) és Vida (73.) góljaival szépítettek, majd Ádám (82.) tizenegyesből ki is egyenlített. A végén pedig jött a slusszpoén, a rendes játékidő vége előtt két perccel Murka találatával a győzelmet is megszerezte a magyar bajnoki bronzérmes.

FERENCVÁROS - BEITAR JERUZSÁLEM 1-0

A Vasas Európa Liga-selejtezőbeli ellenfelét fogadta ma barátságos mérkőzésen a Ferencváros, és ha egy kissé még akadozó játékkal és jó nagy adag szerencsével is, de megnyerte a találkozót, azaz megmutatta az angyalföldiek, miként kell nyerni az izraeliek ellen.

A mérkőzésen a csapatok felváltva birtokolták a labdát, egyiknek sem sikerült komoly mezőfölényt kialakítania, az utolsó percben azonban a csereként beálló Bognár került ziccerbe, majd a kapu jobb alsó sarkába gurított, így második edzőmeccsét már megnyerte a zöld-fehér alakulat.

Vége, ha nem is könnyen, de győztünk! – foglalta össze a fradi.hu

FTC-Beitar Jeruzsálem 1-0 (0-0)

Budapest, Groupama Aréna, 18.00

FTC: Dibusz - Csernik, Batik, Otigba, Botka - Gorriaran, Hajnal, Radó, Amadou - Lovrencsics B., Priskin

A második félidőben pályára lépett: Holczer, Hüsing, Lakatos, Csonka

A 62. percben pályára lépett: Bognár, Kundrák

Beitar: Klaiman - Kachila, Keltjens, Heister, Conte - Claudemir, Sabo - Tzemah, Vered, Ezra - Shechter.

Sárga: Batik (74.), Cohen (79.)

Gól: Bognár (92.)

VIDEOTON - INTER ZAPRESIC 2-0

Harmadik nyári felkészülési mérkőzését is megnyerte a labdarúgó NB I-ben tavaly második helyen végzett Videoton: Marco Nicolic játékosai ezúttal a horvát NK Inter Zapresicet győzték le 20-ra.

Az első gól előtt Géresi Krisztiánt lökték fel a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Kovács István állt a labda mögé, a horvát kapus ugyan hozzáért a lövéshez, de hárítani nem tudott. 10

A fmásodik félidőben is a fehérváriak akarata érvényesült, a 82. percben pedig újabb büntetőhöz jutottak. Ezúttal Mirko Maric volt az ítéletvégrehajtó, és kíméletlenül a kapu közepébe bombázott, beállítva ezzel a végeredményt. 20

A Videoton így mindhárom felkészülési mérkőzését megnyerte, holnap pedig az orosz FK Rosztovval találkozik.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Videoton–Inter Zapresic (horvát) 2–0 (Kovács 18., Marics 82. mindkettő 11-esből)