Elhasalt a Vasas, a Vidi telel az élen! - videós évzáró körkép

A Videoton nem tudott nyerni a Haladás vendégeként Sopronban, a labdarúgó NB I szombati 19., utolsó őszi fordulójában, de a Vasas vereségének köszönhetően így is fellépett az első helyre! A Honvéd nem hibázott, s jobb gólkülönbségével szintén megelőzi a Vasast.

NB I, 9. forduló:
Haladás-Videoton 1-1 (0-1)
Sopron, 1410 néző, v: Vad II.

Haladás: Gyurján - Schimmer, S. Wils, Hegedűs, Bosnjak - Jagodics, Iszlai - Kovács (Kiss T., a szünetben), Rácz (Kiss B., 93.), Halmosi - Gaál.
Videoton: Kovácsik - Nego, Vinícius, Stopira, Szolnoki - Pátkai, Juhász, Hadzic - Géresi (Feczesin, 77.), Lazovic, Scepovic.

Gólszerzők: Gaál (57.), illetve Scepovic (16.)
Sárga lap: Halmosi (31.), Kiss T. (61.), Hegedűs (76.), Jagodics (90.), illetve Stopira (56.), Hadzic (59.), Lazovic (80.), Scepovic (83.), Szolnoki (88.)

Az első félidő első felében a Videoton játszott veszélyesebben, ennek valamivel több mint negyedóra múltával meg is lett az eredménye. Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után késve ocsúdtak a szombathelyi együttes védői, s előnyhöz jutott a fehérvári csapat. A Videoton a gól utáni 5-6 percben végleg eldönthette volna a mérkőzést, ám játékosai két nagy helyzetet is elpuskáztak. A játékrész második felére valamelyest magához tért a Haladás, ám egyenlítenie a szünetig nem sikerült.

Fordulás után nagyobb lendülettel folytatta a vendéglátó együttes, amely aztán 12 perc elteltével egy jól eltalált szabadrúgással bevette a Videoton kapuját. Az egyenlítő találat után kiegyenlítettebbé vált a találkozó, ugyanakkor úgy tűnt, egyik csapat sem elégedett a döntetlennel. A Haladás az utolsó percekben két alkalommal is komolyabb veszélyt teremtett a vendégek kapuja előtt, de gyors ellentámadásai végén az eredményes befejezés elmaradt, így pontosztozkodással zárult a meccs.

Videó:

Paks-Vasas 1-0 (1-0)
Paks, 800 néző, v.: Karakó.

Paks: Molnár P. - Kulcsár, Gévay, Lenzsér, Szabó J. - Kecskés, Papp K., Bertus - Koltai (Bartha, 67.), Hahn (Vernes, a szünetben), Szakály D. (Laczkó, 84.).
Vasas: Nagy G. - Burmeister, Ristevski, Korcsmár - Murka, Vida, Berecz, Hangya - Ádám M. (Király B., 68.), Pavlov, Remili (Ferenczi, 79.).

Gólszerző: Hahn (43.)
Sárga lap: Vernes (51.), Gévay (60.), Szakály (62.), Lenzsér (79.), Laczkó (87.), illetve Ádám (51.), Remili (59.), Korcsmár (78.), Murka (89.)

Az iramra nem lehetett panasz, de a csapatok nem estek egymásnak a mérkőzés elején. A Vasas birtokolta többet a labdát, azonban ez helyzetekben egyáltalán nem mutatkozott meg. A szünet előtti negyedórában már teljesen kiegyenlített volt a játék, a hazaiak pedig második komolyabb lehetőségüket gólra váltották, így ők vonulhattak előnnyel az öltözőbe.

Az angyalföldiek kezdték jobban a második félidőt, ugyanakkor a paksiak jártak közelebb az újabb gólhoz, egy hazai szabadrúgás után a keresztlécen csattant a labda. Később feszültté vált a találkozó hangulata, többször összeakaszkodtak a játékosok, emiatt sokat állt a játék, ami az előnyben lévő Paksnak kedvezett. A hajrában a Vasasnak Molnár bravúros védései miatt nem sikerült egyenlítenie, a hosszabbításban pedig Nagynak kellett kétszer is nagyot hárítania a veszélyes hazai kontrák végén. Az eredmény nem változott a lefújásig, így a Vasas az elsőről a harmadik helyre csúszott vissza.

Újpest-Debrecen 2-0 (0-0)
Kecskemét, 700 néző, v.: Iványi.

Újpest: Balajcza - Balogh B., Heris (Pávkovics, 3.), Kecskés, Mohl - Windecker, Balázs - Andric (Lázok, 90.), Bardhi, Diarra - Perovic (Cseke, 73.).
Debrecen: Verpecz - Nagy Z. (Chuka, 74.), Szatmári, Brkovic, Völgyi - Sekulic, Filip (Horváth Zs., 59.) - Jovanovic, Tőzsér, Holman - Vittek (Takács T., 59.).

Gólszerzők: Andric (48.), Bardhi (78.)
Sárga lap: Diarra (44.), Pávkovics (45+1.) Balázs (56.), illetve Sekulic (68.), Takács T. (78.), Tőzsér (84.)

Az Újpest Kecskeméten, ideiglenes otthonában két góllal  verte a Lokit, ami egyben azt jelenti, hogy a lila-fehérek négy hónap elteltével tudták ismét begyűjteni a három pontot házigazdaként.

A nem túl nagy iramú első félidő közepén az Újpest ragadta magához a kezdeményezést, s több helyzetet is kialakított, gólt azonban nem tudott szerezni. A fordulást követően hamar vezetéshez jutott az Újpest, Verpecz nagy hibáját Andric használta ki. Hátrányban a Debrecen megpróbált többet támadni, de játékából hiányzott az átütőerő, így az Újpest viszonylag könnyedén hárította ezeket a kísérleteket. A hajrában a fővárosiak Bardhi révén növelték előnyüket, amivel gyakorlatilag el is döntötték a három pont sorsát.

Balajcza Szabolcs, az Újpest kapusa így kapott gól nélkül ünnepelhette 350. bajnoki mérkőzését.

Videó:

Honvéd-Mezőkövesd 1-0 (0-0)
Bozsik Stadion, 1679 néző, v.: Berke.

Honvéd: Gróf - Botka, Lovric, Kamber, Ikenne-King (Prosser, 64.) - Gazdag, Hidi - Holender, Koszta, Eppel (Nagy G., 84.), Lanzafame (Bobál D., 78.).
Mezőkövesd: Tujvel - Vági (Sós, 82.), Hudák, Devecseri, Gohér - Pauljevic (Nicorec, 74.), Mevongou, Molnár G., Kink - Strestík, Bacelic-Grgic.

Gólszerző: Eppel (70.)
Sárga lap: Koszta (80.), illetve Molnár G. (49.), Devecseri (61.), Mevongou (91.)

Az első félidőben a házigazda kispestiek futballoztak mezőnyfölényben, több helyzetük volt, mint a vendégeknek, de mivel a Mezőkövesd szlovák kapusa, Tomás Tujvel kiválóan védett, nem született gól. A legkomolyabb lehetőség az olasz Davide Lanzafame nevéhez fűződött, ám 18 méterről eleresztett lövését Tujvel vetődve a keresztlécre tolta.

A szünet után a kispestiek kapujába került a labda, de Molnár Gábor kézzel továbbította a hálóba, ezért a játékvezető nem adta meg a gólt. A 70. percben Botka Endre beadását Eppel Márton közelről a hálóba fejelte, ezzel a fővárosiak megszerezték a vezetést és végül megnyerték a találkozót.

Sikerükkel a kispestiek a tabella második helyén töltik a téli szünetet.

Diósgyőr-Gyirmót 1-0 (1-0)
Mezőkövesd, 1569 néző, v: Farkas Á.

Diósgyőr: Rados - Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes - Dausvili, Kitl - Vela (Boros, 91.), Delgado (Bognár, 85.), Bacsa (Ugrai, 78.) - Novothny.
Gyirmót: Sebők Zs. - Sebastian (Novák, 84.), Bori, Lengyel, Présinger (Tóth N., 78.) - Kiss M., Jancsó - Csiki, Filkor (Madarász, 84.), Sallói - Simon.

Gólszerző: Vela (16.)
Sárga lap: Bacsa (63.), Nemes (90.), Dausvili (93.), Lipták (71.), illetve Présinger (62.), Sallói (63.)

Lendületesen kezdett a Diósgyőr, és bő negyedóra elteltével egy szöglet utáni távoli lövéssel meg is szerezte a vezetést. Ezután szervezetten futballozott, így a Gyirmótnak kevés esélye volt az egyenlítésre.

A második félidőben is sokáig inkább az albérletben szereplő hazai csapat elképzelése szerint alakult a játék, s bár a Gyirmótnak is akadt - nem is egy - helyzete a hajrában, az eredmény nem változott, így a vendégcsapat ezúttal sem szerzett pontot.

Az utolsó helyezett Gyirmót sorozatban nyolcadik mérkőzésén szenvedett vereséget. A forduló előtt éppen előtte álló DVTK - amely új stadionja építése miatt játssza hazai mérkőzéseit Mezőkövesden - javított helyzetén sikerével.