Bajnokot vert a Videoton, nyert a Puskás, már nem kieső!

A Videoton megverte a már bajnok Ferencvárost, aminek köszönhetően már dobogós a fehérvári alakulat, de a legnagyobb hír, hogy nyert az MTK vendégeként a Puskás Akadémia, így elléptek a kiesőhelyről.

A Videoton Stopira góljával legyőzte a bajnok Ferencvárost a felcsúti Pancho Arénában az OTP Bank Liga 31. fordulójának záró mérkőzésén. A tavalyi bajnok székesfehérváriak legutóbb 2013 augusztusában tudta bajnoki meccsen legyőzni a zöld-fehéreket.

Erősen tartalékos összeállításban küldte pályára a Ferencvárost Thomas Doll vezetőedző, ennek ellenére kiegyenlített játékot hozott az első félidő. Mindkét együttesnek akadtak lehetőségei, de a kapuk nem forogtak különösebben veszélyben.

A fordulást követően felpörgött a meccs. Előbb Busai bombázott fölé egy beadást a kapu torkából, majd nem sokkal később szöglet utáni kavarodásból Stopira megszerezte a Videoton vezető találatát. A gólt követően az FTC mezőnyfölénybe került, a pályaválasztó átengedte a területet, és kontrákból igyekezett veszélyt teremteni. Az egyik ellenakció végén Pátkai növelhette volna a fehérvári előnyt, ám Jova nagyszerű védése megakadályozta ebben. Az utolsó percekben óriási nyomás nehezedett a Videoton kapujára, ám védelme jól állt a lábán, így megnyerte a mérkőzést.

A fehérváriak győzelmüknek köszönhetően két fordulóval a bajnokság vége előtt a harmadik helyen állnak.

Videoton FC–Ferencvárosi TC 1–0 (Stopira 56.)

Videoton: Danilovic - Szolnoki, Lang, Juhász R., Stopira - Pátkai, Simon Á. - Nego, Suljic (Vinícius, 78.), Oliveira (Tischler, 91.) - Géresi (Haraszti, 78.)

FTC: Jova - Cukic (Gera Z., 73.), Nalepa, Leandro, Ramírez - Gyömbér, Trinks (Böde, 73.) - Varga R., Nagy D., Lamah (Radó, 60.) - Busai

Létfontosságú győzelemmel debütált a Puskás Akadémia új edzője

Fotó: puskasakademia.hu

A második helyezett MTK Budapest meglepetésre 1-0-ra kikapott az eddigi sereghajtó Puskás Akadémiától.

A felcsúti együttes, amelynél szombaton edzőt váltottak - Robert Jarni helyét az idény végéig Szíjjártó István vette át -, a meccs elején átengedte a kezdeményezést az MTK-nak, fél óra elteltével azonban egy kiváló kapáslövéssel megszerezte a vezetést. A gól után a vendégek az előny megőrzésére törekedtek, a fővárosi kék-fehérek pedig hajtottak az egyenlítésért, de a szünetig ez nem sikerült nekik.

Fordulás után előbb megint az MTK futballozott fölényben, majd a Puskás Akadémia ritmust váltott, két helyzete is volt, de aztán újra átadta az irányítást ellenfelének. A hajrához közeledve egyre inkább erősödött a fővárosi együttes nyomása, viszont a felcsútiak jutottak el - szerencsés körülmények között - egy kapufáig. Az MTK a lefújásig már nem tudta feltörni a rivális védelmét, így meglepetésre pont nélkül maradt a sereghajtó pozíciójából ezzel a sikerrel elmozduló Puskás Akadémiával szemben.

A mérkőzést a fővárosi csapat ideiglenes otthonában, Dunaújvárosban rendezték. Győzelmükkel a felcsútiak elmozdultak az utolsó helyről.

MTK Budapest–Puskás Akadémia 0–1 (Zsótér 32.)

MTK: Hegedüs - Bese, Baki, Poór, Vadnai - Gera D. (Varga Sz., 69.), Vass Á., Kanta, Thiam, Hajdú (Deutsch, 61.) - Nikac (Torghelle, a szünetben)

Puskás Akadémia: Pogacsics - Pauljevic, Tar, Fiola, Nagy Zs. - Pekár, Zsidai, Sallai (Bacelic-Grgic, 88.), Polonkai, Zsótér (Curko, 82.) - K. Mészáros (Márkvárt, 79.)

Három vereség után nyert a Honvéd

Az első perctől a Honvéd ragadta magához a kezdeményezést és bátor játéka hamar gólt eredményezett. A vezetés birtokában is a vendégek futballoztak veszélyesebben, egyszer a kapufát találták el, de nem sikerült növelniük az előnyüket, ez pedig a szünet előtt megbosszulta magát, ugyanis a hazaiak váratlanul egyenlítettek. A folytatásban is a kispestiek játszottak fölényben, ez pedig szűk negyedóra elteltével ismét góllá érett. A miskolci csapat nem tudott újítani, így továbbra is a piros-feketék akarata érvényesült, de vezetésük birtokában már kevesebb veszélyt jelentettek Rados kapujára. A hajrában a DVTK majdnem ismét a "semmiből" egyenlített, de ezúttal Horváth menteni tudott, így az eredmény már nem változott a lefújásig.

Diósgyőri VTK–Budapest Honvéd 1–2 (Novothny 45., ill. Holender 7., Kamber 59.)

Diósgyőr: Rados - Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes - Barczi, Egerszegi, Koman (Nikházi, 14.), Bognár (Grumic, a szünetben) - Bacsa, Novothny

Honvéd: Horváth A. - Ikenne-King, Lovric, Bobál D., Baráth - Kamber (Gazdag, 66.), Nagy G., Hidi - Holender, Vasiljevic (Constantinescu, 83.), Vernes (Youla, a szünetben)

Megint pontot szerzett Újpesten a Paks

Az Újpest legutóbb 2013. november 30-án győzte le a paksiakat bajnoki meccsen, hazai környezetben pedig szinte napra pontosan hat éve, 2010. április 24-én nyert ellenük.

Az első félidőben az Újpest játszott mezőnyfölényben, mégis a vendégek szereztek vezetést egy villámgyors akció végén. A lila-fehérek hiába támadtak többet, nem tudták feltörni a paksiak védekezését. A fordulást követően is a hazaiak irányították a találkozót, de a játékukból hiányzott az erő. A közönség hangos füttyszóval adott hangot nemtetszésének. A hajrában már három csatárral rohamozott az Újpest, amely Windecker József fejesével a 91. percben mentett meg egy pontot.

Újpest FC–Paksi FC 1–1 (Windecker 91., illetve Hahn 18.)

Újpest: Balajcza - Heris, Kálnoki Kis (Andric, 68.), Litauszki, Kecskés Á. - Windecker, Diarra - Bardhi, Balázs B. (Lencse, a szünetben), K. Hazard - Kabát (Cseke, 68.)

Paks: Székely - Kulcsár D., Rodenbücher, Gévay, Szabó J. - Koltai (Szakály D., 79.), Bertus, Papp K., Kecskés T. (Nagy R., 83.), Bartha - Hahn (Balázs Zs., 84.)

Kétszer egyenlítve szerzett pontot a Debrecen

A mérkőzés előtt gyászszünettel emlékeztek a játékosok és a szurkolók a hétfőn elhunyt olimpiai bajnok Szarka Zoltánra, a Haladás egykori kapusára.

Az első félidő első felében a Debrecen játszott mezőnyfölényben, de kevés helyzetet alakított ki, majd miután a Haladás vezetéshez jutott, megélénkült a játék. Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, majd a hajrában megint a vendégcsapat futballozott aktívabban.

A szünet után gyorsan estek a gólok, bő húsz perc elteltével kialakult a 2–2-es eredmény, amely - bár akadtak még helyzetek mindkét csapat előtt - már nem változott.

A DVSC a mostani bajnoki idényben egyszer sem tudta legyőzni a szombathelyieket: a szerdai 2–2 előtt decemberben is ez az eredmény született a Haladás otthonában, míg augusztusban a vendégek nyertek Debrecenben 1–0-ra.

Szombathelyi-Swietelsky Haladás–DVSC-TEVA 2–2 (Gaál 28., Halmosi 58. ill. Jovanovic 51., Takács T. 67.)

Haladás: Király - Schimmer, Kovács L., Jánvári, Angyal - T. Wils, Iszlai, Németh M. (Medgyes, 75.) - Williams (Nagy P., 91.), Gaál, Halmosi (Popin, 87.)

Debrecen: Verpecz - Mészáros N., Máté P., Brkovic, Korhut - Jovanovic, Djelmic (Bereczki, 93.), Varga J., Tisza (Kulcsár T., 70.) - Holman (Ferenczi, 80.), Takács T.