A Fradi ott nyert, ahol legutóbbi verését kapta tavaly ősszel - videó

A listavezető Ferencváros magabiztos, 2-0-s győzelmet aratott a Diósgyőr otthonában a labdarúgó NB I 13. fordulójában, szombaton. A zöld-fehérek bajnoki veretlenségi sorozata immár 33 mérkőzést számlál, legutóbb tavaly októberben éppen a DVTK vendégeként szenvedtek vereséget az élvonalban.

NB I, 13. forduló:
Diósgyőr-Ferencváros 0-2 (0-1)
Miskolc, 7500 néző, v.: Szabó Zs.

Diósgyőr: Rados - Okuka, Lipták, Tamás M., Nemes - James, Kitl (Nikházi, 59.) - Bacsa, Bognár I. (Koman, a szünetben), Barczi - Novothny (Takács T., 75.).
Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez - Gera (Pintér Á., 82.), Nagy Á. - Varga R. (Busai, 73.) Sesták (Haraszti, 73.), Lamah - Böde.

Gólszerzők: Sesták (29.), Lamah (79.)
Sárga lap: Kitl (55.), Nikházi (73.), illetve Ramírez (32.)
Kiállítva: Tamás (17.)

Már a találkozó elején előnybe került a Ferencváros, igaz, az első negyedóra végén még csak létszámban, ugyanis az utolsó emberként szabálytalankodó Tamást kiállította a játékvezető. A vendégek - akik a bajnokságban legutóbb éppen a Diósgyőr vendégeként, az előző szezon 10. fordulójában szenvedtek vereséget - bő tíz perccel később Sesták révén ki is használták az emberelőnyt.

A fordulást követően a zöld-fehérek magabiztosan őrizték előnyüket, de nem erőltették a találkozó eldöntését. Végül a 79. percben egy szögletvariáció végén Lamah góljával bebiztosította sikerét a fővárosi alakulat.

További eredmények: Békéscsaba-Paks 2-3, Haladás-Videoton 1-0, MTK-Honvéd 2-1, Újpest-Vasas 2-0. Korábbról: PAFC-Debrecen 1-1.