A Fradi nyerte a rangadót, Radóé a forduló gólja

A listavezető Ferencváros hazai pályán rendkívül simán, 3-0-ra legyőzte a Debrecent a labdarúgó NB I 17. fordulójának szombat esti zárómeccsén. A zöld-fehérek ezzel továbbra is százszázalékosak a Groupama Arénában ebben a szezonban.

NB I, 17. forduló:
Ferencváros-DVSC 3-0 (0-0)
Groupama Aréna, 6642 néző, v.: Kassai.

Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Pintér, Leandro, Ramírez - Gera, Nagy Á. - Sesták (Radó, 67.), Hajnal (Varga R., a szünetben), Lamah - Böde (Busai, 86.).
Debrecen: Radosevic - Lázár, Mészáros, Brkovic, Korhut - Jovanovic, Szakály P., Bódi (Tisza, 70.) - Sidibe (Horváth Zs., 80.), Balogh, Coulibaly (Castillion, 70.).

Gólszerzők: Ramírez (66.), Gera (78., 11-esből), Radó (87.)
Sárga lap:  Varga R. (85.), illetve Szakály P. (74.)

Kifejezetten eseménydús és jó iramú első félidőt láthatott a közönség. A Ferencváros birtokolta többet a labdát, és számos helyzetet kialakított, ugyanakkor a Debrecen gyors ellentámadásokkal próbált válaszolni, és szintén voltak lehetőségei.

A fordulást követően kissé lassult a játék, de a zöld-fehérek így is uralták a mérkőzést, és az előre törő Ramírez révén megszerezték a vezetést. Thomas Doll együttese megpróbálta gyorsan eldönteni a három pont sorsát, és ez sikerült is, a csereként pályára lépő Radó által kiharcolt büntetőt Gera értékesítette.

A végeredményt Radó állította be, a Haladástól a nyáron igazolt támadó bombagóllal zárta le az összecsapást.

Korábbi eredmények: Haladás-Újpest 0-3, Honvéd-Békéscsaba 3-2, Vasas-PAFC 2-4, DVTK-Paks 1-1, Videoton-MTK 1-0.

Tabella: ide kattintva!