Szerkesztő: Tóth Csaba | Sport365, MTI
2016. 03. 05. 22:34

A Ferencváros nagy küzdelemben, izgalmas mérkőzésen 2-2-es döntetlent játszott a vendég a Diósgyőr együttesével a labdarúgó NB I 23. fordulójának szombati játéknapján. A zöld-fehérek továbbra is hatalmas előnnyel vezetik a tabellát. A DVTK sorozatban öt vereség után tudott pontot szerezni idegenben.

NB I, 23. forduló:
Ferencváros-Diósgyőr 2-2 (1-1)
Groupama Aréna, 7144 néző, v.: Andó-Szabó.

Ferencváros: Dibusz - Leandro, Pintér Á., Nalepa, Ramírez - Nagy Á., Gera - Varga R. (Radó, 43.), Trinks (Nagy D., a szünetben), Lamah (Gyömbér, 87.) - Böde.
Diósgyőr: Rados - Okuka, Lipták, Nemes, Tamás - Elek, Egerszegi (Kovács G., 83.) - Barczi (James, 54.), Bognár I., Koman (Novothny, 88.) - Bacsa.

Gólszerzők: Gera (11., 11-esből), Pintér Á. (85.), illetve Bognár (17.), Novothny (88.)
Sárga lap: Nagy D. (70.), Pintér Á. (90.), illetve Bacsa (24.), Egerszegi (25.), Bognár (44.), Okuka (54.), James (60.)

Jól kezdett a Ferencváros, amely Gera Zoltán büntetőjével már a 11. percben vezetést szerzett. A Diósgyőr nem tört össze, és Bognár István távoli lövésével gyorsan egyenlített. A folytatásban a hazaiak nagy nyomás alatt tartották a Diósgyőrt, amely megpróbált minél gyorsabb ellentámadásokat vezetni, de az utolsó passzokba többször is hiba csúszott.

A fordulást követően sem változott a játék képe, a Ferencváros megpróbálta beszorítani ellenfelét, amely kontrákra rendezkedett be. A hazaiak egészen a hajráig nem jutottak el komoly helyzetig, innentől kezdve azonban sorjáztak a lehetőségek. Böde két nagy helyzetet is kihagyott, végül Pintér Ádám révén a 85. percben góllá érett a fölény. A zöld-fehér drukkerek azonban nem örülhettek sokáig, mert a csereként pályára lépő Novothny Soma első labdaérintéséből egyenlített.

A vendégek kis híján a győzelmet is megszerezték, de Bacsa Patrik gólját a játékvezető les miatt nem adta meg, így maradt a döntetlen.

További eredmények: Videoton-Haladás 2-1, Paks-Békéscsaba 0-2, Honvéd.Vasas 0-0, Debrecen-Puskás Akadémia 4-2. Korábbról: MTK-Újpest 2-1.