3 félidős meccset játszott a Fradi Lipcsei Péter csapata ellen

SOROKSÁR-FTC 1-1 (0-0, 0-1)
SOROKSÁR: Kovács Dániel (Steer, 46.) - Gárdos, Dvorschák (Lipcsei, 61.), Valencsik (Szpirulisz, 61.), Bor - Derekas, Gyömbér, Tamási - Orosz (Kovács Dávid, 46.), Pál (Lakatos, 46.), Albert (Ladányi, 75.)
FTC: Varga Á. - Koch, Takács Zs., Leandro (Csernik, 31.), Heister - Rui Pedro (Georgijevic, 31.), Sigér (Leandro, 61.) – Bőle (Rui Pedro, 61.), Finnbogason (Lanzafame, 31.), Rodriguez - Böde (Finnbogason, 61.)
Gól: Gyömbér (71.), ill. Böde (55.)

"A válogatott mérkőzések miatt szünetel az NB I, Sergei Rebrov csapata azonban a hétvégén sem pihent. A hétközi edzések mellett egy edzőmérkőzés is bekerült a programba, így szombaton Soroksár felé vette az irányt együttesünk.

Vezetőedzőnk több olyan játékosnak is lehetőséget adott, akik a bajnokikon eddig kevesebb lehetőséghez jutottak. A két csapat megegyezése alapján 3x30 percet játszottak egymással a felek. Az első harmad legaktívabb Fradi-játékosa Bőle Lukács volt, és előtte is adódott a legnagyobb helyzet, ám lövését hárította Kovács Dániel.

A második játékrész előtt Rebrov hármat cserélt, beállt Davide Lanzafame is, támadónk nem sokkal ezután nagyszerű labdát adott Böde Dánielnek, akit buktattak a soroksáriak. Lanzafaménak volt még egy veszélyes szabadrúgása is, valamint Sigér Dávid veszélyeztetett még kétszer távoli lövéssel. Az 55. percben megszereztük a vezetést, Csernik Kornél jobb oldali beadását Böde vette át, lefordult a védőjéről, majd a kapuba lőtt (0-1).

A 71. percben egyenlített Lipcsei Péter együttese, kölcsönjátékosunk, Lakatos István kapott jó labdát, elfutott a jobb oldalon, középre ívelte a labdát, ahol érkezett Gyömbér Gábor, aki lefejelte a földre a labdát, ami átpattant Varga Ádám fölött, és a hálónkban kötött ki (1-1).

A hátralévő időben többször is közel jártunk a gólhoz, Kjartan Finnbogason kapufát fejelt, Leandro sarkazását pedig Steer Bence védte, az eredmény azonban már nem változott."