Ungvári a szintén olimpiai ötödikkel csatázott a vb-n

Szabó Frigyes viszont az olimpiai kvalifikációs bakui cselgáncs-világbajnokság szombati versenynapján.

Ungvári Miklós második mérkőzését is megnyerte, a szintén 73 kilogrammos Szabó Frigyes viszont kiesett az olimpiai kvalifikációs bakui cselgáncs-világbajnokság szombati versenynapján.

A 37 éves Ungvári a holland Sam Van't Westende után, a 64 között a kétszeres pánamerikai bajnok kanadai Antoine Bouchard-ral csapott össze, aki hozzá hasonlóan ötödik lett a riói olimpián. A Londonban olimpiai ezüstérmes magyar négy percig eredménytelenül tusakodott 13 évvel fiatalabb riválisával, majd az aranypontig tartó hosszabbítás 48. másodpercében földre döntötte ellenfelét, és vazaarival nyert. A háromszoros vb-bronzérmes és Európa-bajnok Ungvári a 32 között a koszovói Akil Gjakovával találkozik, pályafutása során először.

Súlycsoporttársára, a leányvári Szabó Frigyesre - aki augusztusban bronzérmet nyert a budapesti Grand Prix-n - a 32 között az ukrán Artem Homula várt. A küzdelmes és kiegyenlített meccsen egyszer sem intett a bíró, majd a hosszabbításban 1:11 percnél az ellenfél indított egy dobást, melyet Szabó megpróbált megkontrázni, de végül Homulát hirdették ki vazaarival győztesnek.

A 24 éves magyar versenyző érthető csalódottsággal értékelt az MTI-nek:
"Belülről teljesen úgy éreztem, hogy sikerült megkontráznom, és kapok rá legalább egy vazaarit. Két éve a budapesti GP-n is ő nyert, akkor belső combbal tudott megdobni, de most azt hittem, hogy a kezemben van a meccs" - tette hozzá Szabó, aki így helyezetlenül zárta a vb-t.