Szoros vereséggel rajtolt az Olaj az európai porondon

A Szolnoki Olaj nagy csatában kikapott a görög PAOK Szaloniki vendégeként a kosárlabda férfi Európa Kupa szerdai nyitófordulójában.

A Szolnok gyenge játékkal kezdte meg a 2015/2016-os Európa Kupa-idényt, a görögök 11-0-ra, majd 24-6-ra elhúztak. A magyar bajnok akciói rendre támadó- vagy lépéshibába fulladtak, miközben a túloldalon záporoztak a kosarak. A második negyedben a vendégek visszajöttek hét pontra, pedig az ászok közül Keller Ákos, Milos Boriszov és Vojvoda Dávid is sokáig nulla ponton maradt, ráadásul a 15. percben már 11 eladott labdánál tartott az Olaj. A nagyszünetben 37-32 volt az állás.

Fordulás után végképp magára talált az ukrán Kirilo Natyazsko vezette Tisza-parti gárda, amely a 25. percben vezetett először (45-46). Váratlanul izgalmas lett a meccs, felváltva volt hol itt, hol ott az előny. Az 52-50-ről induló zárónegyedben javarészt a kétszeres görög bajnok vezetett, fél perccel a vége előtt azonban 68-69 állt az eredményjelzőn. Az utolsó szolnoki támadás nem sikerült, a görögök pedig jól büntetőztek, így Dragan Aleksic együttese kiélezett csatában alulmaradt az EK-nyitányon.

Az Olaj kedden a litván Vilniust fogadja.