Kosár: óriási pofont kapott a magyar csapat a nemzetközi kupában

Már-már reménytelen helyzetbe kerültek a fehérváriak.

Unet Holon (izraeli)-Alba Fehérvár 96-63 (18-23, 30-16, 20-13, 28-11)
a magyar csapat legjobb dobói: Lóránt 22, Freeman 15, Zeno 11

Az Alba Fehérvár 33 ponttal kikapott az izraeli Unet Holon vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A Holon remek formáját jelzi, hogy 22 forduló után csak rosszabb pontkülönbségével szorul a második helyre az izraeli bajnokságban a Makkabi Tel Aviv mögött. A februári Magyar Kupa-küzdelmekről lemaradt Alba ugyanakkor csak 10. az NB I tabelláján.

Jesus Ramirez együttese 8-7 után, főként Lóránt Péternek köszönhetően már 9 ponttal is vezetett a nyitónegyedben, aztán a beleerősítő házigazdák 9-0-lal kezdték a második játékrészt, és fordítottak. Az Alba bő öt perc alatt csak 2 pontot hozott össze, miközben 18-at kapott, a nagyszünetben 48-39 volt az állás.

Térfélcsere után kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, majd az izraeliek fokozatosan növelték a különbséget, s a 30. percben 68-52 állt a nagyórán. A hajrában teljesen szétesett a magyar csapat, így rendkívül nehéz helyzetből várja a visszavágót, amelyre jövő kedden kerül sor az Alba Regia Sportcsarnokban.