Harmadszor is kikapott a Szolnok az Európa Kupában

A Szolnoki Olaj a régi-új vezetőedző, Pór Péter első mérkőzésén kikapott a Zenit Szanktpetyerszburgtól a kosárlabda férfi Európa Kupa harmadik fordulójában, így továbbra is nyeretlen.

E csoport, 3. forduló:

Szolnoki Olaj-Zenit Szanktpetyerszburg (orosz) 75-84 (14-17, 17-20, 18-26, 26-21)
A magyar csapat legjobb dobói: Borisov 22, Vojvoda 20, Green 12

A 2015/16-os Európa Kupa-idényt egy görögországi és egy hazai kudarccal kezdő Szolnok szombaton az NB I-ben címvédőként elszenvedte második vereségét: az ötödik fordulóban 83-72-re kikapott a vendég ZTE-től. A fiaskó után Dragan Aleksic vezetőedző bejelentette lemondását, helyét a korábbi sikerkovács Pór Péter vette át, aki 2012-ben három bajnoki cím után állt fel a szolnoki kispadról.

A Tisza-partiak tavaly is egy csoportban szerepeltek a Zenittel, mindkét meccsen hazai siker született. A szentpétervári együttes - amely a Szolnokkal többször is összecsapott Triumf Ljuberci jogutódja - remek formáját mutatta, hogy az orosz bajnokságban (4/0) és az EK-ban (2/0) is százszázalékos volt. Ehhez képest meglepő módon 7-0-ás szolnoki rohammal indult a találkozó, az ellenfél négy percig nem talált a gyűrűbe. Aztán magukra találtak az oroszok, és 11-11-nél utolérték a Milos Borisov által húzott Olajt. A közönség 18-17 után egy darabig csak vendégkosarakat láthatott, aztán az ukrán Kiril Natyazsko triplája megnyugtatólag hatott, az viszont már kevésbé, hogy a vezér Vojvoda Dávid még mindig pont nélkül állt. A hazai sikeres kétpontosok aránya 20/4 volt, sorra maradtak ki a büntetők, így a nagyszünetben 31-37 volt az állás.

Térfélcsere után tíz pont fölé nőtt a különbség, a magyar bajnoknál szinte csak a montenegrói Borisov jelentett veszélyt a támadásokban. Pór Péter 39-52-nél időt kért, de a védekezés nem javult, így Vojvoda tripláival sem sikerült feljebb zárkózni. A harmadik negyedben a Tisza-parti együttes 26 pontot kapott, a zárószakasz 49-63-ról rajtolt. A váratlanul megtáltosodott Olaj hat és fél perc alatt 20 pontot szórt, Vojvoda és Borisov ekkor repítette csapatát, így hat pontra fogyatkozott a különbség. Ennél közelebb azonban nem sikerült férkőzni, a hajrában pedig ismét a Zenit villogott, így a magyar bajnok a harmadik EK-mérkőzésén is vesztesen vonult le a pályáról.

A Szolnok jövő szerdán a török Besiktashoz látogat.