Szerkesztő: Simon Zoltán
2016. 10. 19. 00:51

A Szolnok 92-49-re kikapott az AEK Athén vendégeként a férfi kosárlabda BL csoportkörének első fordulójában, viszont zz Egis Körmend legyőzte a holland Limburgot a Európa Kupa csoportkörének első fordulójában.

A Szolnoki Olaj 92-49-re kikapott a görög AEK Athén vendégeként a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában. A magyar bajnokot remek hangulat fogadta a 19 ezres OAKA Olympic Arénában, ahol a fővárosiak hamar el akarták dönteni a találkozót, s az első negyedben máris 13 pontos előnyre tettek szert. A Szolnok a folytatásban sem tudta tartani a lépést a riválissal, amely a nagyszünetben már 25 ponttal vezetett. A görög együttes a megnyugtató előny dacára sem vette félvállról a meccs további részét, a harmadik és a negyedik negyedet is megnyerte, így végül fölényes, 43 pontos különbségű győzelmet aratott. Az Olaj jövő szerdán az olasz Sassarit fogadja, majd a folytatásban még a német Ludwigsburggal, a török Besiktassal, a szerb Partizannal, a belga Charleroi-val és a lengyel Zielona Gorával csap össze az E csoportban.

Eredmény:
E csoport,
1. forduló:
AEK Athén (görög)-Szolnoki Olaj 92-49 (26-13, 24-12, 23-14, 19-10)
A magyar csapat legjobb dobói: Borisov 10, Vojvoda, Wright 8-8

Az Egis Körmend hazai pályán legyőzte a holland Limburgot kedden a férfi kosárlabda Európa Kupa csoportkörének első fordulójában. A bajnoki bronzérmes körmendiek - akik jelenleg is az NB I harmadik helyén állnak - a válogatott keretbe behívott, jelenleg sérült Csorvási Milán nélkül álltak ki. Ennek ellenére 0-3-ról 9-3-ra, majd 21-5-re fordítottak, főként az amerikai Parrish Petty jeleskedett. A 17 ponttal megnyert nyitónegyedet követően feljött a holland bajnokságban legutóbb negyedik Limburg, de a nagyszünetben így is 54-36 állt az eredményjelzőn. Térfélcsere után Teo Cizmic csapata őrizte előnyét, ekkor már Devon Saddler volt a vasiak legjobbja, Lenzelle Smith pedig - aki tíz napja nem edzett - 12 pontnál tartott. A 80-64-ről induló zárószakaszban a hollandok nagyon küzdöttek, de nem tudtak tíz ponton belülre kerülni, így Körmend megérdemelt győzelemmel kezdte a nemzetközi szezont.

Teo Cizmic vezetőedző a lefújás után úgy vélekedett, nem egyszerű meccsen vannak túl. "Száz százalékot próbáltunk nyújtani, nagyon motivált volt a csapat. Engem is meglepett, ahogy játszottunk. Azt hiszem, a nézők is élvezték a mérkőzést" - mondta a horvát tréner.

A körmendiek jövő kedden a francia Gravelines-hoz látogatnak.