BL: majdnem megtörtént a csoda a török gigász ellen - videó

A Besiktas nagy csatában, hosszabbítás után tudott csak nyerni a Szolnok ellen.

A Bajnokok Ligája E-csoportjának utolsó előtti fordulójában, kedden este a csoportelsőségre hajtó Besiktassal játszott a Tiszaligetben a Szolnoki Olaj KK. Remekül kezdtek a hazaiak, az első negyed derekán már 15-3-ra is vezettek, ám aztán „felébredtek" a törökök, és az első negyed végére kiegyenlítetettek (18-18). Sőt a folytatásban átvették a vezetést is, majd elhúztak tíz ponttal. A félidőben 35-44 állt az eredményjelzőn.

A szünetben sikerült rendeznie sorait a magyar bajnoknak, nagyot javult a második játékrészre a Szolnok, sokkal pontosabban és bátrabban játszottak Pavlicsevicsék. A jó védekezés mellé jó dobóforma párosult, 24-12-re megnyerte a harmadik negyedet a Kmézics-legénység, aminek eredményeképpen vissza is vette a vezetést az Olaj, 59-56-ról indult a negyedik negyed. Továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok. 80-75-nél már a piros-feketék kezében volt a meccs, ám a hajrát elszúrták a Tisza-partiak, így jöhetett a hosszabbítás.

Vojvoda kézsérülés miatt kidőlt, a ráadásban már nem tudott játszani. Lendületben maradt a Besiktas, igaz a Szolnok sem adta fel. Tóth Ádám a 43. percben kipontozódott, ezzel végleg eldőlt az Olaj sorsa, innen már nem volt visszaút. A Besiktas ezzel a hátralévő meccsek eredményeitől függetlenül csoportgyőztes lett, a Szolnok pedig csoportutolsó, tehát a FIBA Europe Cup sorozatban sem folytathatja tavasszal.

Szolnoki Olaj KK - Besikatas Sompo Japan 91-96, h.u. (18-18, 17-26, 24-12, 21-24, 11-16)