Kosár: hosszabbításban dőlt el a Magyarország-Hollandia meccs

Óriási izgalmakat hozott a mieink összecsapása.

A magyar férfi kosárlabda-válogatott hosszabbítás után 91-86-ra legyőzte Hollandiát vasárnap a világbajnoki selejtezősorozat második szakaszának negyedik fordulójában a budapesti Tüskecsarnokban, ezzel életben tartotta kijutási esélyeit.

A csoportban sereghajtó hollandok enyhe fölényben játszottak az első negyedben, aztán Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese főként Vojvoda Dávid 11 pontjával fordított, és a 22-14-re hozott második játékrésznek köszönhetően 34-29-re vezetett a nagyszünetben. Fordulás után a holland csapat 11-5-ös rohamára Benke Szilárd és a honosított Govens Darris válaszolt, az utolsó szakasz 56-53-ról indult. A 34. percben 11 ponttal elhúztak a házigazdák, ám a feltámadó ellenfél Yannick Franke triplájával hosszabbításra mentette a meccset (78-78). Az ötperces ráadásban Vojvoda és Benke klasszis teljesítménye döntött a magyar nemzeti csapat javára, melynek legjobbja a 22 pontos Vojvoda lett.

Az 5/5-ös győzelmi mérleggel álló magyarok február végén Olaszországban folytatják szereplésüket.